Şükran Albayrak Kimdir?

Şükran Albayrak 12 Mayıs 1982 yılında, İstanbulun Kartal ilçesinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına İstanbulda başlayan Albayrakın kökeni aslen Yugoslavyadır.

Şükran Albayrak Kimdir?
08 Haziran 2021 - 17:18
Şükran Albayrak'ın Hayatı
Şükran Albayrak, lise eğitimini başarıyla tamamladıktan hemen sonra Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümünü kazandı. Başarılı bid şekilde mezun olan Albayrak, daha sonra eğitim hayatına Bahçeşehir Üniversitesi çatısı altında FİFA ile ortak düzenlenen Sports Management programı üzerine yüksek lisans yaparak devam etti. Albayrak ayrıca, Kadir Has Üniversitesi Spor İletişimi Sertifika Programı’na katıldı ve buradan da başarı belgesi aldı.

Kariyer
Kariyer hayatını başarılı bir şekilde devam ettiren Şükran Albayrak, Golf ve Basketbol antrenörlüğü lisansını da aldı. Uzun seneler boyunca basketbol potalarında boy gösteren Albayrak, Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı ve Türkiye Milli Takımda forma giymiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde ve A Takım ile birlikte birçok başarıya imza atarak kendini kanıtlamıştır.

Şükran Albayrak, kariyer hayatı boyuncu 93 kez Türkiye Bayan Milli Basketbol takımının formasını giymiştir. Albayrak, 2010 yılından sonra ise kariyerini televizyon ekranlarında devam etmiştir.

Şükran Albayrak, ilk ekran deneyimine “Sports TV” de adım atmıştır. 2013 yılında Digitürk bünyesine katılan Şükran Albayrak, günümüzde. "beIn Sports" ekranlarına çalışmalarını sürdürmekte ve İstanbul’da yaşamaktadır. Ayrıca Denizbank'ın reklam yüzü olarak da ekranlarda boy göstermiştir.

Şükran Albayrak'ın Spor Başarıları
Şükran Albayrak, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk Milli Basketbol Takımı ile birlikte lise çağlarında da pek çok şampiyonluk elde etmiştir. Bu başarılar:

Boğaziçi Koleji, Türkiye ve Dünya Şampiyonluğu (1997)
Ahmet Şimşek Koleji, Türkiye Şampiyonluğu (1999)
Ortadoğu Koleji Türkiye Şampiyonluğu (2000)
Şükran Albayrak, Fenerbahçe’de 3 kez Basketbol Ligi şampiyonluğu, 5 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 4 kez de Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu tatmıştır. Albayrak, Eurocup 2.ciliğini kazanarak, spor alanında başarısını kanıtlamıştır.


Şükran Albayrak'ın Çalıştığı Kanallar Nelerdir?
Şükran Albayrak, Lig TV’de muhabirlik ve sunuculuk kariyerine devam etmektedir.  Aşağıda çalıştığı TV kanallarına yer verilmiştir:

2019 beIn Sports
2013 Digitürk
2010 Sports TV

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.