Tuğba Dural Kimdir?

Tuğba Dural, 9 Haziran 1981 yılında, Zonguldakta doğmuştur.

Tuğba Dural Kimdir?
08 Haziran 2021 - 06:28 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 06:32
Doğduğu şehir olan Zonguldak’ta ilk ve orta eğitimini devlet okullarında başarı ile tamamlayan Dural, lise eğitimini TED Zonguldak Koleji’nde almıştır. Lise eğitimi sonrası üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşen Tuğba Dural, burada İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dokümantasyon Kütüphanecilik ve Enformasyon Bölümü’nü başarı ile bitirir.


Kariyer
2004 ve 2005 yılının mayıs aylarında, Türk televizyon programlarının popüler ve deneyimli sunucularından biri olan Serap Ezgü’den özel spikerlik ve sunuculuk dersleri alan Tuğba Dural, televizyon kariyerine adım atmıştır.

Tuğba Dural, ilk spikerlik deneyimini 2004 yılında şubat ve ağustos ayları arasında tatmıştır. Bu dönemde CNN TÜRK haber merkezinde Şirin Payzın’la Yeni Gün Hafta Sonu isimli Şirin Payzın’ın kendi sunduğu programda görev almıştır. Aynı döneme denk olarak Doğan Yayın Holding bünyesinde kurulan ve Türkiye'nin ilk haber ve ekonomi radyosu olan Radyo Foreks’te ekonomi bültenini sunma imkanına erişmiştir.

Tuğba Dural, yalnızca ekranda boy göstermekle kalmamış, aynı zamanda programların yapım kısmında da görev alarak etkisini göstermiştir. 2004 yılının Eylül ayından bu yana çalıştığı CNN TÜRK Spor Servisi’nde, Barış Kuyucu ile Burcu Esmersoy’un hazırlayıp sunduğu Spor Ekspres adlı programın da yapım aşamasında görev alan Dural, program için özel dosyalar hazırlayıp sunmuştur. Tuğba Dural’ın katkılarıyla program başarılı adımlarını tırmanmaya devam etmiştir. CNN TÜRK’ün pazar günleri yayınlanan, Bağış Erten, Banu Yelkovanve Alp Özgen’in sunduğu Futbol Ekstra adlı programının çekim ve yapım ekibinde aktif bir rol oynayan Duran, aynı zamanda spor haberlerini ve bir futbol programını da sunmuştur. Ocak 2010’dan, kapanana kadar NTV Spor ekranlarında görev alan Dural, NTV Spor ekranlarında Rıdvan Dilmen ile birlikte Not Defteri adlı programın da sunuculuğunu üstlenmiştir. NTV Spor kapandıktan sonra ise NTV ile kariyerine devam etmiştir.

Tuğba Dural’ın Kişisel Hayatı
Tuğba Dural, 2 yıl süren sevgililik döneminin ardından, Aralık 2011 yılında Euro D adlı TV kanalın eski genel müdürlerinden Burak Koca ile dünya evine girdi, ancak Tuğba Dural’ın bu evliliği kısa sürdü ve çift 2012 yılında boşandı.

Tuğba Dural ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen arasında magazin haberlerine konu olan bir ilişki gündeme gelse de güzel sunucu Instagram hesabından yapmış olduğu açıklamayla bu ilişkiyi yalanladı.

Başarılı ve güzel sunucu Tuğba Dural, 1.64 boyunda ve ikizler burcudur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.