Zayıflamak İçin Şalgam Suyu Nasıl Kullanılır?

Zayıflama adı altında çoğu insanlar göbek eritme veya kendini daha zayıf görmek için farklı yöntemler arayışına girerler.

Zayıflamak İçin Şalgam Suyu Nasıl Kullanılır?
10 Mart 2021 - 00:19
Çok tehlikeli olduğu halde genelde ne olduğu bile belli olmayan ilaçlardan medet uyarlar. Hatta bazı kişiler doktor kontrolünde bile olmayan, kulaktan dolma bilgilerle ilaç kullanırlar. Fakat ilaçların sağlığı olumsuz etkileyeceği hiçbir zaman göz önünde bulundurulmaz. Bu nedenle doğal besinler ile göbek eritilip, kiloların daha sorunsuz verildiği de bilinmesi gereken önemli bir bilgidir.

Şalgam Nedir?
Şalgam turptan meydana gelmiş bir bitkidir. Çok yönlü olmasından dolayı kökünden oluşan suyu içilir, turşusu yapılır. Hatta salatası bile yapılır. Beyaz ve kırmızı renkleri mevcuttur. Fakat etki etme açısından kırmızısının daha etkili olduğu bilinmektedir. Şalgam suyunu elde etmek için su, bulgur, tuz, havuç ve kırmızı şalgam kullanılır. Piyasada da oldukça fazla bulunur. Vitamin bakımından oldukça zengin olan şalgam suyu bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. Yardımcı besin kaynağı olarak görülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Şalgamın Olumlu Yönleri Nelerdir?
Bazı bilim adamların göre şalgam tüketmek SARS hastalığına yakalanma riskini en aza indirgemektir. Boğazda oluşabilecek veya oluşan iltihaplanmaların önüne geçerek bir rahatlama sağlamaktadır. Midedeki ağrıyı hafifletir.

Günde içilen bir bardak şalgam suyu hastalıkların önüne geçebileceği gibi vücuttan toksinleri atmasından dolayı da insan metabolizmasının rahatlamasını sağlar ve kilo vermenize de yardımcı olur. İçinde potasyum ve kalsiyum bulundurur. Bu nedenle kemikleri güçlendirir. Organların düzenli çalışmasında etkilidir. Yine içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunmasından dolayı da kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Zayıflamak İçin Şalgam Suyu Nasıl Kullanılır?
Bilindiği üzere acı mide de meydana gelmiş sindirim sorunlarına iyi gelmektedir. Fakat acının fazla olması durumunda ise sindirim sorunlarını meydana getirir. Zayıflama yöntemlerinden biri olan şalgam suyunu acılı tükettiğinizde göbeğinizin erimesini de sağlamış olursunuz. Bunun nedeni ise şalgam suyunun içinde sarımsak yağları ve siyah havucun bulunmasıdır. Bunlar büyük oranda yağları yakmak da katkı sağlarlar. Eğer tuvalete çıkmakta ve sindirim zorluğu çekiyorsanız şalgam suyu bunun için oldukça iyi bir besindir. Havuçtan yapıldığı için göz tansiyonuna da iyi gelir. Şalgamın tuzlu olmasından dolayı kilo almayı tetiklendiği bilinir. Fakat şalgamın acılı olması içindeki mayası ve turpu ile sindirimi en iyi şekilde çalıştırır.

Düzenli bir şekilde günde bir bardak tüketilen acılı şalgam suyu zayıflamaya yardımcı olur. Kalori bakımından düşük olması nedeniyle diyetlerde tercih edilir. 100 gram şalgam 23 kaloriye denk gelir. Daha çok göbek yağlarını erittiği için de vücudun şişmesinin önüne geçer. Özellikle aç karnına şalgam içilmesi ciddi derecede bir zayıflama sağlar. Fakat aynı zamanda iştah açma gibi bir durum da söz konusudur. Bu nedenle kullanırken iştahınızın açılıp açılmadığını da göz önünde bulundurmanız gerekecektir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.