Yılların Eskitemediği Saç Modası Permalı Saçlar

Saçlarda bazı modeller eskimeden her dönem varlığını sürdürüyor. Permalı saçlar  da bu modeller arasında yer alıyor.

Yılların Eskitemediği Saç Modası Permalı Saçlar
28 Ocak 2021 - 11:58
Permalı Saç Modelleri Nasıl Yapılıyor?
Saça perma yapılacağında öncelikle yıpranmamış ve gerekirse bir süre bakım yapılmış olması gerekiyor.Önce temizlenen saç yapısı kolay şekil alması için uygun zemin yaratmış oluyor. Perma solüsyonunun doğru şekilde sürülerek saç yapısına nüfuz etmesi sağlanıyor. 

Perma yapılırken saç iç tabakalarına işleyen ve kırılan solüsyon, lifleri gevşetmiş olur. Sarılı halde bekleyen saçlar losyon sürülerek şekilde güçlendirme yapılır. Yapılan işlemde değişen bağlar yeniden kurulsun diye yeni bir madde sürülmektedir.

Perma Hangi Yüz Tipine Yakışır?
Perma dereceleri bulunuyor ve yüz türüne göre bu seçimlerden yapabilirsiniz. Yuvarlak yüzlü ve uzun saçlı kadınların iri perma saçdalgası önerilir. Kıvırcık miktarı çok yoğun olduğunda baskın olan yüz hatlarını iki kat daha yuvarlak ve basık göstermiş olabilirsiniz. Bunu tercih edenler de olabilir ancak genelde saç ve yüz hatları birbirini dengelemelidir.

Uzun yüzü olanlar için sık perma yapılabilir. Keskin hatları olanlarda da sık perma hatları yumuşatacaktır. Kare yüzü olanlar ve saç boyu uzun olanlar iri dalga kullanımı da yapabilir. Saç kesimi ile alakalı bir durum da vardır.

Su Dalgası Perma
Doğal dalgalı ve bakımlı saç görüntüsünü günlük hayatınızda keyifle kullanabilirsiniz. Özellikle saçlarını yaptırmış gibi olmak istemeyenler ve sık dalga bakımını zor bulanlar için etkili bir perma türü olacaktır.Su dalgası permalar ince tellere de yapılabilir. Kalın bir tutam üzerinden de olabilir.  Bu açıdan kalın perma kullanımını da yapabilirsiniz. Saçlarınız zor şekil alıyorsa ince tellerle su dalgasıolabilir.

Evde Olur mu?
Evde perma yapılır mı veya nasıl yapılır sorusu dikkatli bir detay barındırıyor. Günlük bakımınızı devamlı kuaförde yapmak istemediğinizde evde de bunu uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken kalıcılığı sağlayan losyonları edinmeye çalışın, ancak saçlarınıza yanlış müdahale yapmamaya da özen gösterin. Kalıcı olsun diye uzun süre sıcaklığa maruz kalırsa yanabilir. Perma aletleri daha farklı bir sistemle çalışır. Perma fiyatları konusunda bir süre araştırma yaparak bekleyebilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.