Uzun ve Kalıcı Ojelerin Sırrı

Ellerin her daim bakımlı gözükmesi oldukça önemlidir. Ojeler ellerin kusursuz gözükmesine neden olan detaylar arasında bulunur. Peki ojelerin daha kalıcı olması nasıl sağlanır cevabı yazımızda.

Uzun ve Kalıcı Ojelerin Sırrı
27 Ocak 2021 - 16:49
Ojenin kalıcılığını sağlamak için bu detaylara dikkat etmenizde fayda var. 

Ellerinizi Sıcak Sudan Uzak Tutun
Oje sürdükten sonra mümkün olduğunca ellerinizi sıcak sudan uzak tutmaya bakın. Sıcak su ojenin kalıcılığına zarar verecek konular arasında bulunduğundan ojeyi daha uzun süre kullanmak isteyenlerin kaçınması gerekenler arasındadır. Sıcak suyla duş almak gibi konular ojelere zarar vereceğinden normalden daha kısa süre içinde ojeleriniz soyulabilir.

Cila Uygulaması
Ojeyi sürdükten kısa bir süre sonra canlılığını yitirmesi olasıdır. Bu sorunun önüne geçmek için cila uygulamasında karar kılabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde tırnaklarınız çok daha parlak gözükürken, ojelerin soyulma riski de ortadan kalkmış olacaktır. Kuruyan ojelerin üzerine bir miktar cila uygulamanız tırnaklarınızın eskiye nazaran çok daha canlı gözükmesine yardımcı olur. Özellikle uzun süre boyunca ojelerin yapısını korumak isterseniz cila uygulamasını bir alışkanlık haline getirmeye özen göstermelisiniz.

Ojeleri Doğru Yerde Saklayın
Çoğu zaman ojelerin yanlış yerde muhafaza edilmesi yapısının bozulmasına neden olur. Ojelerinizi doğru yerlerde sakladığınızda uzun süre yapısını korumaya devam edecektir. Ojelerin saklanması için en doğru yer buzdolabıdır. Ojeler buzdolabında çok daha uzun süre boyunca yapısını korumaya devam eder. Bu nedenle ojeleri buzdolabında saklamayı düşünebilirsiniz.

İki Kat Oje Sürün
Ojelerinizin daha uzun süre boyunca dayanmasını isterseniz bir kat oje sürmek yerine iki kat oje sürmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınız çok daha canlı gözükürken, ojeleriniz bir süre boyunca daha tırnaklarınızda kalacaktır.

Parlak Ojelerde Karar Kılın
Bazı oje türleri diğerlerine göre daha kalıcı bir yapıya sahiptir. Özellikle bunlardan edinerek bir süre boyunca oje sürme derdini geride bırakabilirsiniz. Parlak ve simli yapıdaki ojeler uzun süre kullanım için idealdir. Yapışkan bir yapıya sahip olan bu tarz ojeler diğer ojelere göre daha uzun süre kalıcılığa sahiptir. Ojelerin kalıcılığını arttırmak isteyenler için bu nedenle biçilmiş kaftan gibidirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.