Saçımı Nasıl Yaptırsam Diye Düşünenler Buraya Herkese Yakışabilecek 6 Saç Modeli

Saç modelleri seçimi karmaşık bir özellik taşıyor olabilir. Bu nedenle herkese yakışabilecek saç modellerinden seçim yapabilirsiniz.

Saçımı Nasıl Yaptırsam Diye Düşünenler Buraya Herkese Yakışabilecek 6 Saç Modeli
27 Ocak 2021 - 12:34
İri Dalga Saçlar
Saçlarınıza dalga yapacağınız bir uzunluk varsa, hemen herkeste güzel duran iri dalga kullanılabilir. Davetlerde daha yoğun yapabilir, günlük iş yaşamınızda vs. daha doğal görüntü elde edebilirsiniz.  Yüz hatları açısından genellikle güzel sonuçlar alabilirsiniz. Kıyafetlere uygunluk da oldukça işlevsel sonuçlar verir.

Kısa Katlı Saç Modelleri 
Kısa ve katlı saç modeli kullanımı yapanlar herkese yakışan seçeneklerden birini elde etmiş oluyor. Kısa saçlarda katlı tasarımlar hemen her yüz şekline uygun görünüyor. Saçlarınız kıvırcık yapıdaysa biraz dalgaları açacak şekilde ayarlama yapabilirsiniz.  Bu tamamen sizin kullanım keyfinize kalmış bir durum.

Düz Fönlü Saçlar
Fönlenmiş düz kesim saç modeli  güzel ve şık tasarımlar arasındadır. Saçlarınızı temiz ve kuru haldeyken bir fön tarağı ve makinesi ile iki kat fönlenmelisiniz. Saçlarınız uzunsa ve zor düzleşecek gibiyse bu durumda kuaför desteği alabilirsiniz.  Kendiniz kolayca düzleştireceğinizi düşünüyorsanız saç yapısına göre işlem yapılabilir. Bazen düz saçlarda da kuaförden faydalanabilirsiniz.

Yandan Ayrılmış BobSaç Kesimi
Hafif asimetrik saç kesimi hemen her yüz tipine uygun modeller ortaya çıkarıyor. Bob saç kesiminde renkli açık tonlar veya farklı kahve kızıl tonlarını kullanarak saçlarınızın kendiliğinden modelli görünmesini sağlarsınız.  Bob saç kesimini çok kısa tutmamanız hemen her yere uygun şekilde görüntü almanız için önemlidir.

Örgü Saç Modelleri
Örgülü saç modelleri kısa ve uzun fark etmeksizin herkese yakışan tasarımlar arasında yer alıyor. Örgüyü kendiniz sık aralıklarla yaptırmalı ve kalıcı olmasını istiyorsanız kuaföre ördürtmelisiniz. Örgünün kendi görüntüsünde doğal bir model havası vardır.

Düz Topuz
Saçlarınız toplanacak uzunluktaysa şık ve kolay saç modelleri arasında yer alan topuzu mutlaka denemelisiniz. Düz topuz, isteğe göre yanlardan perçem bırakılarak kullanılan bir modeldir. Bunu saçları kabartarak da yapabilirsiniz. Yüz hatlarınız yuvarlak ve genişse kenarları inceltmek isterseniz dengeleme amacıyla perçem bırakılabilir.  Kullanacağınız modellere örgüyü de ekleyebilirsiniz. Yanlardan örgü ve topuz güzel sonuçlar verecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.