Setenay Cankat Kimdir?

Setenay Cankat, 31 Mayıs 1988 tarihinde doğmuştur. İkizler burcu olan güzel sunucu İzmir doğumludur. Anne tarafı Selanik Göçmeni, baba tarafı ise Çerkestir.

Setenay Cankat Kimdir?
08 Haziran 2021 - 00:36
Setenay Cankat çocukluk dönemlerini İzmir’de geçmiş, ilkokul ve ortaokulu İzmir’de okumuştur. Daha sonra Cankat, İstanbul’a yerleşerek Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi ve Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Kariyer
Setenay Cankat, Vahide-Altan Gördüm, Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde, Sahne Sanatları ve Oyunculuğu Bölümünde eğitim almıştır. Üniversite eğitimini üstün başarı belgesi ile bitiren Cankat, ATV Haber’de stajyerlik yaparak kariyer adımlarını atmaya başlamış, daha sonra ATV’nin A Haber kısmında 2011 yılı itibariyle muhabir olarak görevine devam etmiştir. A Spor ekranlarında Akşam Spor’u programı sunuculuğuna geçen Cankat'ın son zamanlarda yaşanan hadiseler sonucunda burada ki işine son verilmiştir.

Setenay Cankat’ın A Spordan Ayrılış Nedeni
Başarılı spiker ile Göktuğhan Argın’ın canlı yayındaki tartışması, magazin gündemine bomba gibi düşerek gündem oldu. A Spor’da yayınlanan Spor Ajansı programının sunucusu Cankat, yaşadıkları tartışma sonrası konuk aldığı Göktuğhan Argın’ı canlı yayında stüdyodan kovdu. Argın, programda Fenerbahçe ile Galatasaray maçının tartışıldığı dakikalarda saygısızlık gördüğünü ve Cankat’ın da buna izin verdiğini ileri sürerek ‘Soru-cevap’ etkinliğine katılmayacağını bildirdi.

Cankat’ın “Gazeteciliği senden öğrenecek değilim, sen bana işimi öğretemezsin” cümleleri üzerine stüdyoda gerginlik arttı. Cankat, “Bu formatı yapmak istemiyorsan bu programa gelmezsin. Gerginlik olacaksa programa bir daha gelme” cümleleri ile Argın’ı yayından ihraç etti. Yaşanan bu talihsiz olay sonrasında A haber ajansı devreye girdi ve Cankat’ın raporlu olduğu dönemde kendisine bir bildirge göndererek işine son verildiğini belirtti. Olay sonrası fenomen spiker ise Instagram hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı. A spor tarafından haksızlığa uğradığını dile getiren Cankat, Avukatlarının bu olaya el attığını ve hukuki sürece girmekten çekinmeyeceğini açıkladı. Aynı günlerde olayın diğer tarafı olan Göktuğhan Argın’ın da tazminatsız bir şekilde görevine son verildi.

Setenay Cankat Hangi Kanallarda Çalıştı?
Muhabir ve sunucu Setenay Cankat’ın çalıştığı kanallar aşağıdadır:
2011 A haber- Haber merkezi
2013 A haber -Ajans merkezi
2013 A haber- Gece haberleri
2013-2019 A Spor- Spor haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.