Tonsürton Makyaj Nasıl Yapılır?

Günümüzde makyaj stilleri oldukça fazla. Bunun sebebi kadınlarımızın hep aynı tarz makyaj yapmaktan sıkıldıkları için farklı makyaj tarz arayışlarına girmeleridir.

Tonsürton Makyaj Nasıl Yapılır?
18 Ocak 2021 - 15:47
Kimi makyaj stili oldukça abartılı olurken kimi makyaj stilleri oldukça sadece şık oluyor.

Bu sade ve şık makyaj stillerinin bir çeşidi de tonsürton makyaj stilidir. Tonsürton kelimesi dilimize Fransızcadan girmiş bulunan bir terimdir. Anlamı ise ton üzerine ton anlamına karşılık gelmektedir. Yani tonsürton makyaja tek bir rengin farklı tonları ile yapılan makyaj diyebiliriz.

Böyle anlatınca basit gibi görünse de tonsürton makyaj oldukça dikkat isteyen dikkat edilmediği takdirde tonsürton makyaj stilinden çıkmış olur. Sizlere adımları ile tonsürton makyajın nasıl yapılacağını anlattık. Gelin beraber bu makyajı yapalım.Tonsürton Makyajda Göz Makyajı
İlk olarak yapmanız gereken işlem hangi renk far kullanacağınızı belirlemek olacak. Renginizi belirleyin ve daha sonra o rengin alt veya üst tonlarını belirleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra göz kapağınızı far bazı ya da far bazı yok ise bir kapatıcı ile göz kapaklarınızın tonlarını eşitleyin. Bu hem göz kapağınızın farklı tonlarda olmasını engelleyecektir hem de farınızın göz kapağınıza dağılmadan oturmasını sağlayacaktır.

Far bazını sürdükten sonra ise seçtiğiniz rengin en açık tonunu göz kapağınızın tamamına eşit şekilde dağıtarak sürün. Daha sonra seçmiş olduğunuz rengin bir ton koyu rengini göz kapağınıza dağıtarak sürün. Daha sonra seçtiğiniz rengin en koyu tonunu göz kapağınızın bitiş kısmına eşit şekilde dağıtarak uygulayınız.

Son olarak göz kapağınızın katlanma bölgesine seçtiğiniz rengin orta tonunu ince uçlu bir fırça yardımı ile sürünüz. İsterseniz ilk önce katlanma bölgesine bu işlemi uygulayın isterseniz sonra uygulayabilirsiniz, tamamen size kalmış.

Tonsürton Makyajında Ten Makyajı
Tonsürton makyajda ten makyajı çok abartılmamalıdır. Çünkü asıl önemli olan göz makyajıdır. Bu yüzden abartılı ve uygunsuz bir ten makyajı yapılmamalıdır. İlk olarak cildinizi bir nemlendirici ya da makyaj bazı ile ten makyajı temeli atın. Daha sonra ten renginize uygun olan fondöteni yüzünüze sürünüz. Daha sonra yine ten renginiz ile uyumlu pudra ile fondöteninizi sabitleyiniz. Eğer ki yüz kontürü yapmak istiyorsanız kontür işleminizi abartmadan yapınız. Aydınlatıcı kullanmak istiyorsanız göz makyajınızın önüne geçmeyecek şekilde elmacık kemiklerinizin üzerinize sürünüz.

Tonsürton Makyajda Ruj Seçimi
Tonsürton makyaj tamamen göz kapağının ön planda olacağı bir makyajdır. Bu yüzden ruj seçimi oldukça önemlidir. Rujunuzun rengi asla göz farınız ile zıt düşmemelidir. Bu yüzden ruj renginizi oldukça nude tonlarda ve göz farınız ile uyumlu tonda seçiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.