Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ruj, makyajda olmasa olmazlar arasında yer almaktadır. Makyajı tamamlayan ve cildi daha canlı ve güzel görünüme kavuşturan bir malzemedir.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?
18 Ocak 2021 - 13:57
Sadece ruj sürmek bile yüze farklılık, değişiklik katar. Yani makyajımızı fazlasıyla hissettirecek etkiye sahiptir. 

Aynı zamanda ruj sürmeden önce onun ten rengimize uyumlu olduğunu da anlamamız gerekmektedir. Rujun ten rengimizle uyumlu olması halinde daha göze çarpan ve güzel bir sonuç ortaya çıkacaktır. Peki, ten rengimize göre hangi tonlarda ruj sürmemiz gerek buna bakacak olursak;

Açık Tonlardaki Ciltlere Uygun Ruj Seçimleri
Açık ton ve pürüzsüz bir cilde eşlik edecek mükemmel bir ruj ile tamamlanan bir makyaj, bu tonlara uygun bir rujla daha da uygun bir hale gelecektir.  Beyaz tenlilerin tercih etmesi gereken renkkırmızı ve tonlarıdır. Ama kırmızının tonlarına dikkat etmek gerekir. 

Makyajın sade veya sade olmayan bir makyaj olması kırmızının tonlarının da ona göre kullanılmasını gerektirir. Sade bir makyaj varsa o zaman biraz daha canlı bir kırmızı tonları kullanılıp makyaj ruj ile tamamlanır. 

Aynı zamanda bazı zamanlar makyaj yapmak istemeyebiliriz o zaman da imdadımıza yine ruj yetişir. Sadece ruj sürmekte kullanılan bir makyaj türüdür o yüzden de ten rengine olan uyumu önemlidir. Beyaz tenliler; kırmızı, mercan rengi, pembenin tonlarını kullanabilirler ama onların asıl rengi kırmızıdır.Buğday Tenli Ciltlere Uygun Ruj Seçimleri
Beyaz bir ciltten daha koyu bir cilde doğru gidildikçe ruj seçimlerinde daha çok kahve tonları tercih edilmektedir. Buğday tenliler ise açık kahve ve kırmızının şarap rengi tonunu kullanabilirler.

Esmer Tenlilere Uygun Ruj Seçimi
Esmer bir cilde sahip olanlar da makyajını ön plana çıkarmak ve doğru renk tonu ile istediği bir makyaj görünümünü elde etmek isterse kullanacağı ton bordo tonu ve kırmızı tonları olur. 

Sarışın Tenlilere Uygun Ruj Seçimi
Sarışın tenlerde de ruj seçimi çok önemlidir çünkü yanlış tonlarda ruj seçimi sebebiyle daha soluk ve donuk bir sonuç alabilirler. Sarışın tendekiler için de mercan rengi tonları ile açık mandalina gibi tonlar uygundur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.