Mükemmel Kaşlar İçin Tavsiyeler

Gözlerimiz insan vücudu için en önemli organlarımızdan biridir. Peki, bu gözlerin daha güzel gözükmesi için basit birkaç taktiğin olduğunu biliyor muydunuz?

Mükemmel Kaşlar İçin Tavsiyeler
16 Ocak 2021 - 22:35
Özellikle bu ipuçlarından birisi kaşların güzel görünümüdür. Kaşlar eğer zamanında bakım yapılır ve doğru yönde alınırsa gayet güzel bir görünüm ortaya çıkabilir. Peki, kaşlar için nasıl bakım yapılmalıdır?

Kaş Bakımı
Kaşlar göz kapağının üzerinde bulunan hassas tüylerdir. Bu yüzden kaş alırken doğru zamanı bulmak gerekmektedir. Uzmanlar da bu doğru zamanın duş arkası olduğunu söylemektedirler. Özellikle sıcak su ile kaşlarınızı yıkarsanız, kaş gözenekleriniz açılır ve kaşlarınızı aldığınız zaman çok fazla acı hissetmezsiniz. 

Bunun yanında kaşlarınıza doğru şekli verebilmek de önemlidir. Yani kaşlarınızı tanımanız önemli bir husustur. Bu konuda yardım almak istiyorsanız bir güzellik merkezine gidip uzmanlara danışabilirsiniz. 

Çünkü doğru kaş alımı gözlerin güzelliğini doğrudan etkilemektedir. Ayrıca kaş kalınlığı da çok önemli bir etkendir. Kaşlarınız ne çok kalın olmalı ne de çok ince olmalıdır. Peki, bu rutin bakımların dışında mükemmel bir görüntü sağlamak için neler yapmalısınız? Mükemmel Bir Kaş Görünümü İçin 6 Öneri
Kaşlarınızı güçlendirmek için en önemli hususlardan birisi yağ bakımıdır. Badem yağı, susam yağı bunun için önemli bir bakım aracıdır.

Diğer yandan kaşlarınızın dökülmemesi ve yıpranmaması için her gün kaşlarınızı yıkamalı ve masaj yapmalısınız.

Evde kaşlarınızı iyi bir şekilde almak için kaliteli cımbız kullanın. Çünkü kalitesiz cımbızlar kaşlarınızı kırar ve batık çıkmalarına sebep olabilir.

İyi bir maskara fırçası ile sabah kalktığınızda kaşlarınızı düzeltin. Eğer bir maskara fırçanız yoksa bu konuda diş fırçası da sizlere yardımcı olabilir.

Göz farı ve kaş seti ile kaşlarınızı doldurun. Çünkü gözlerinizin üzerinde makyajsız boşluk kalması çok hoş görüntüye sebep olmaz. Böylelikle daha güzel görüntü elde edeceksiniz.

Eğer ki kaşlarınız dökülüyorsa kaş serumu gözlerinize iyi gelecektir. Özellikle ince kaşları olanlar için kaş serumu tavsiye edilmektedir. Kaş serumu ile birlikte kaş jeli kullanırsanız yine iyi bir oranda fayda sağladığı görebilirsiniz. Bu uygulamaları eğer düzenli uygularsanız daha güzel bir kaş görünümüz elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.