Seyhan Şaşko Kimdir?

Seyhan Şaşko, 7 Ocak 1989 da Makedonya nın Ohrid kentinde dünyaya geldi.

Seyhan Şaşko Kimdir?
07 Haziran 2021 - 00:13 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 - 00:19
Seyhan Şaşko, ilköğretim ve ortaöğretimi Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda başarı ile tamamladı. Daha sonra ise lise hayatına Ayazağa Işık Lisesi’nde devam etti ve başarıyla bitirdi. Lisans eğitimini almak üzere Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümüne geçiş yapan Şaşko, üniversite eğitimini de başarıyla tamamladı.

Seyhan Şaşko'nun Hayatı
Seyhan Şaşko, çocukluk döneminden beri spora ve müziğe ilgi duydu. Küçük yaşlarda piyano eğitimi alan ve bu nedenle voleybol ve basketbol oynamayı bırakan Şaşko, verdiği bir röportajda kendisi için o dönemde müziğin spordan daha ağır bastığını dile getirdi. Üniversite tercihini ise tamamı ile kendi kararı olduğunu dile getiren Şaşko, daha sonra staj deneyimleriyle birlikte televizyonculuk kariyerinin ilk basamaklarını tırmanmış oldu.

Kariyer
İlk staj deneyimine dizi rejisinde başlayan ve burada aradığını bulamadığından dolayı reklam şirketi rejisi ile prodüksiyonunda staj yapmaya devam eden Şaşko, stajların mesleğindeki başarısında oldukça etkili olduğunu dile getirdi. Şaşko, kariyer adımlarını atmadan önceki son stajını ise Habertürk dış haberler bölümünde yaptı. Staj yaptığı dönemde konservatuardan vazgeçmeyen Seyhan Şaşko, müziğe olan tutkusunu sürdürmek için staj yapmayı yarıda kesti. Müziğe olan tutkusu, kendisine profesyonel olarak ilk yaptığı iş TRT Müzik kanalında “Kampüs Konserleri” adlı programı sunma imkanı verdi.

Kampüs Konserleri ile adım attığı kariyer basamaklarını hızlı ve başarılı bir şekilde tırmanan Seyhan Şaşko, Eurosport kanalında kendi hazırlayıp sunduğu “Ters Köşe”yi 6 ay boyunca başarılı bir şekilde sürdürdü. Daha sonra ise SkyTürk kanalına geçiş yaptı ve orada “Serbest Atış” programıyla kariyer adımladını atmaya devam etti. İlk canlı yayın tecrübesini SkyTürk’de tadan Şaşko, daha sonra verdiği bir röportajda canlı yayın sırasında çok fazla heyecanlandığını ve bu nedenle planladığı bazı şeyleri yapamadığını dile getirdi. Seyhan Şaşko, şu an kariyer ve meslek hayatına beIN Sports kanalında devam ediyor.

Seyhan Şaşko'nun Kişisel Hayatı
Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Seyhan Şaşko’ nun, iş dışında en büyük hobisi en büyük tutkusu olan müzikle ilgilenmek. Bunun dışında, müzikaller ve filmleri kaçırmayan Şaşko, kendi ifadeleriyle gece dışarı çıkmaktansa film izlemeyi tercih ettiğini dile getiriyor. Seyhan Şaşko’yu en çok etkileyen kitap ise Gabriel Marquez’in eseri “Yüzyıllık Yalnızlık”tır. Seyhan Şaşko’ nun en çok etkisinde kaldığı film ise MoulinR ouge ve The Phantom of the Opera’dır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.