Melike Çelik Kimdir?

Kariyerine ilk olarak BJK TV de sunuculuk ile başlayan Melike Çelik, daha sonra Haber Global e geçiş yaparak kariyer adımlarına devam etmiştir.

Melike Çelik Kimdir?
06 Haziran 2021 - 17:35
Melike Çelik şu anda A Spor’da Spor Gündemi isimli programda sunuculuk yapmaktadır.

Melike Çelik’in Hayatı
Melike Çelik, 10 Mayıs 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Melike Çelik, 2014 yılında Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi tamamladı. 2012 ile 2014 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim ve Medya Çalışmaları Bölümü’nde önlisans eğitim aldı. Sonrasında, 2013 ile 2014 yılları arasında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon gibi birçok dalda kariyerine eşlik edecek eğitim aldı.

Kariyer
İngilizce konusunda kendisini geliştiren Melike Çelik, üniversite eğitimi aldığı dönemlerde özel dersler verdi. Ayrıca, Selçuk Yöntem’in sunmuş olduğu Büyük Risk isimli bilgi yarışması programında soru editörlüğü görevini üstlendi.

Melike Çelik, kariyerine spikerlik ve sunuculuk alanında, 2013 yılında BJK TV’de stajyer olarak adım attı ve sonrasında BJK TV’DE kadroya dahil oldu.  BJK TV’DE 4 yıl boyunca birçok haber ve programlarda sunuculuk, editörlük ve muhabirlik görevlerini üstlendi. BJK TV’den Haber Global’e transfer olan Melike Çelik, burada da spikerlik kariyerinde ilerlemeye devam etti.

En son A Spor kanalına transfer olan Melike Çelik, 2020 yılının temmuz ayından beri A Spor’da sunuculuk kariyerine devam etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.