Nazlı Canyurt Kimdir?

Nazlı Canyurt, 28 Ekim 1987 yılında İstanbul da dünyaya geldi. İlkokul öğrenimini Bahariye İlköğretim okulunda, lise öğrenimini ise Bostancı lisesinde tamamladı.

Nazlı Canyurt Kimdir?
07 Haziran 2021 - 16:59
Üniversite eğitimini Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Fakültesi’nde bitirdi. Üniversitesinin son döneminde NTV Spor’da staj yaparak spor medyasına adım atan Nazlı Canyurt, Londra’da spor yönetimi yani bir diğer adıyla Sports Management ve yabancı dil eğitimi aldı. Nazlı Canyurt, 2020 yılında Doktor Ali Duman İle dünya evine girdi. Canyurt, günümüzde Türkiye Süper Ligi’nin yayıncısı olan Bein Sports’ta görevine devam etmektedir.

Kariyeri
Eğitim hayatını başarıyla tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapan Nazlı Canyurt, Kanal Türk’te muhabirlik yapmaya başladı. Sonrasında ise aynı medya grubuna ait olan Bugün TV’de spor spikerliği görevini üstlendi Tolga Becer ile birlikte Canlı Gol isimli programı hazırlayıp sunan Canyurt, burada uzun süre spor bültenleri sunuculuğunu yaptıktan sonra 2011 yılında o zamanki ismi Digitürk, şu anki ismi ise beIN Sports olan spor kanalında kariyer adımlarını tırmanmaya devam etmiştir.

Nazlı Canyurt ve Sergen Yalçın Polemiği
Nazlı Canyurt'un Deniz Çoban ile yaptığı programda Galatasaray üzerine yapılan değerlendirmelerde gösterdiği tepkiler izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın ile ilgili sarf ettiği iddia edilen x hoca benzetmesi de tepki çekmesine yol açmıştı. Talihsiz yayının ardından sunucu Canyurt, Beşiktaş ve Teknik direktör Sergen Yalçın’dan özür diledi, ancak yine de twitter’daki eski tweetleri nedeniyle sosyal medyada hala tepki almaya devam ediyor.

beIN Sports'ta İstifa
beIN Sports’ta spor spikeri olarak görevini yerine getiren Nazlı Canyurt, Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın ile yaşadığı talihsiz olayın ardından istifa etme kararı aldığını açıkladı. 2011 yılından itibaren beIN Sport ekranlarında spor spikeri görevini üstlenen Canyurt, 3 ay boyunca üzerinde devam eden baskıların daha artık yıpratıcı olmasını istemediğinden dolayı kanaldaki işinden istifa ettiğini duyurdu. Nazlı Canyurt, istifasını uzun bir metinle duyurdu. Canyurt, mesleğe 10 yıl önce büyük bir heyecan duyarak başladığını, bu süreçte çok fazla deneyim kazandığını, uzun zamandır düşündüğünü ve son zamanlarda Sergen Yalçın ile arasında yaşanan talihsiz olay sonrası doğru zamanın geldiğine karar verdiğini belirterek beIN Sports’taki spikerlik görevinden istifa ettiğini açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.