Saçları Gürleştiren Muhteşem Formüller

Her kadın gibi sizde gür saçlara mı sahip olmak istiyorsunuz? Saçların daha gür olması için neler yapılmalı? Evde hazırlanabilecek bitkisel saç bakım maskeleri nelerdir? Aklınıza gelebilecek her sorunun yanıtını almak istediğinizi duyar gibiyiz.

Saçları Gürleştiren Muhteşem Formüller
03 Şubat 2021 - 21:53
Saçların Daha Gür Olması İçin Neler Yapılmalı?
Saç bakımı denildiğinde akla ilk kadın gelmektedir. İnsanlık tarihinde asırlardır bu şekilde olmuştur. Ancak günümüzde saç gürleştirmek isteyen sadece kadınlar değildir. Saçların gür olması sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olmamız demektir. Daha gür saçlara sahip olmakiçin öncelikle besinlere dikkat etmeniz gerekiyor. B12 vitamin eksikliği saçlarımızın daha cansız ve seyrek olmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle aldığınız gıdalara dikkat etmelisiniz. Her sağlık sorununun başlıca nedeni olan stres de saçlarınızın düşmanıdır. 

Kullanılan şampuanlar, maskeler, sprey ve boya gibi kimyasal ürünlerde saçlarınızın düşmanıdır. Bitkisel ürünler ile saçlarınızın daha canlı ve daha gür bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için çok fazla para harcamanıza gerek kalmadan kolaycaevde hazırlanabilecek saç maskeleri ile daha gür ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evde Hazırlanabilecek Bitkisel Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?
Badem Yağı Maskesi

Her derde deva olan bir gıda varsa o da bademdir. Hem yağı hem de sütü her türlü yarar sağlamaktadır. Badem, badem ağacı olarak da bilinen bilimdeki adı ile Prunus dulcis ağacının yenilen tohumlarından elde edilmektedir. Cildi güzelleştirme özelliğinin yanında ciltte bulunan kıl köklerini de beslemeye faydalıdır. Tatlı badem yağını banyo sırasında elinize bir miktar dökerek saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Saç bakım maskesi olarak en etkileyici yöntemdir.  Peki, aklımıza sadece saç gürleştirme maskesi denildiğinde badem yağı mı gelir? Elbette hayır. 

Zeytinyağı maskesi
Herkesin evinde muhakkak zeytinyağı bulunmaktadır. Saçları gürleştirmekise Zeytinyağı maskesiile artık çok daha kolay olmaktadır.Zeytinyağını derinizi yakmayacak derece de ocakta ısıtın. Saç diplerinize ısıtmış olduğunuz zeytinyağını masaj yaparak yedirin. Uçlarına kadar sürerek on dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Haftada iki kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.