Ruju Tüm Gün Yerinde Tutmak İçin 3 İpucu

Ruj, makyaj dünyasının son zamanlarında hassas bir konu haline geldi. Maskenin altında kalan dudakları göz önünde bulundurursak.

Ruju Tüm Gün Yerinde Tutmak İçin 3 İpucu
31 Mart 2021 - 00:48
Rujlar için özlem duymak belki de garip görünüyor, ancak klişe devam ettiği gibi: yoksunluk, kalbi daha da büyütür! Geçtiğimiz yıl maskeler hayatımıza hakim olduğu için diğer makyaj ürünleri hızla yükseldi. (Özellikle, göz ürünleri ve allık) Tabii ki, bu anlaşılabilir bir durum, ancak yine de cesur bir dudağı yeniden canlandırma fikrine sarılmış birçok güzellik hayranı var.

İşte, maske altında kaybolan rujları gün boyu yerinde tutmak için ipuçları!

1. Astar ile Hazırlayın
Rujun ağız çevresindeki ince çizgilere taşımasını önlemek için astarınızı ve kapatıcınızı akıllıca kullanın. Dudak bölgesine yüzünüz için kullandığınız astarın aynısı kullanabilir, ardından ruj uygulamadan önce alanı yarı saydam pudra ile destekleyebilirsiniz.

2. Dudak Ürünlerinizi Stratejik Olarak Katmanlayın
Rujunuzu yerinde tutmanın anahtarı, her şeyden önce, bunun tek kaydırma ve bitirdik bir senaryo olmadığını anlamaktır. Bunun yerine, birden fazla ürünün dikkatlice uygulanmasını ve ardından yeniden uygulamayı gerektirir.

Temiz ve kuru bir dudakla başlamak isteyeceksiniz. Ardından, tüm dudağı rujla aynı renkte olan bir dudak kalemi ile doldurun. Sonrasında, ruj sürün, bir mendille kurulayın ve ruju yeniden uygulayın. Buradaki püf nokta, dudak astarının mumlu formülünün, ürünün dinlenmesi ve üzerine yapışması için kalın bir tutuş sağlamasıdır ve daha sonra, ilk katmanın şişkinliği, formülü astarın içine gerçekten bastırır, böylece yerinde kalır. O zaman son katmanınız güze bir bitiş yaratır.

Genellikle kapatıcı dudak çizgisini keskinleştirmek için saklanır. Kapatıcı, çizgileri doldurmaya yardımcı olabilir, böylece rujun akacak hiçbir yeri kalmaz.

3. Şimdilik Mat Tutun
Uygulama tekniği sadece rujunuzu yerinde tutmakla kalmaz, aynı zamanda ruj seçiminize de dikkat etmek istersiniz. Parlak formüller yapışkandır ve nettir.

Maskenizin altında mat ruj kullanmak en iyisidir. Hafif, aktarıma dirençli mat bir yüzeye kadar kuruyan, yüksek pigmentli sıvı ruj seçin, ancak dudaklarda asla kuruluk hissetmeyen bir seçenek bulmak önemlidir. Bu mat dudak lekesi, koşullandıran ve koruyan bitki bazlı yağlar içerir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.