Roksan Kunter Kimdir?

Roksan Kunter, 1987 yılının Ekim ayında, İstanbul da dünyaya gelmiştir. Terazi burcu olan Roksan Kunter in boyu ise 1.78 cm dir.

Roksan Kunter Kimdir?
10 Haziran 2021 - 08:44
Roksan Kunter’in babası eski basketbolcu ve Beşiktaş Basketbol takımı antrenörü olan Erman Kunter, annesi ise Sofia Ayten Kunter‘dir. Sofia Ayten Kunter, Sultan Abdülhamit II’nin kızı Ayşe Sultan ile eski Suriye Cumhurbaşkanı Prens Ahmet Nami Beyin oğlu Osman Nami Osmanoğlu’nun kızıdır. II. Abdülhamit’in torunlarından Osman Nami Osmanoğlu’nun torunu olan Roksan Kunter’in büyük babaannesi ise Hürrem Sultan’dır. Kunter ismini, Hürrem’in gerçek ismi olan Roksölan’dan almıştır.

Roksan Kunter Hayatı
Roksan Kunter, babasının işi dolayısıyla bir dönem Fransa’da yaşamıştır. Bu nedenle üniversite öğretimini de Fransa’da almıştır. Fransa 1. Lig’de basketbol oynayan Kunter, sonrasında ise Bilgi Üniversitesi Televizyon Programcılığı Bölümü’nü kazanmış ve başarıyla mezun olmuştur.

Kariyer
Spor medyasında uzun yıllar boyunca haber sunuculuğu yapan Kunter, ayrıca BeIN Sports ekranının güzel yüzü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Roksan Kunter, 2013 yılında TV2 Kurumsal İletişim Yöneticisi olan Emir Özkan ile dünya evine girmiştir. 2015 yılında bir erkek çocuğu sahibi olmuştur. Günümüzde Bein Sports ekranlarında sunduğu programlar ile kariyerine devam eden Kunter, ekranların başarılı ve güzel yüzü olmaya devam etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.