Damla Uğurtürk Kimdir?

Damla Uğurtürk, 1986 yılında, Ankara da dünyaya gelmiştir.

Damla Uğurtürk Kimdir?
10 Haziran 2021 - 00:41
Lise eğitimini Çankaya Lisesi’nde tamamlayan Uğurtürk, lisans eğitimini Ankara Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde başarıyla tamamlayarak mezun olmuştur. Damla Uğurtürk ile ilgili çok merak edilen burcu, boyu ve kilosu ile ilgili bilgilere ise net olarak ulaşılamamıştır.

Kariyer
Damla Uğurtürk'ün, lise dönemindeki kariyer hedefinde başarılı bir haberci ve televizyoncu olmak yer almış, ilerleyen dönemlerde ise bu hayalini gerçekleştirerek Kanal D ve Star TV bünyesine adım atmış, staj döneminde çalışmalarına başlamıştır.

Ankara’da yer alan Kanal B ve TGRT Haber kanallarında ise yalnızca kamera karşısında boy göstermek istememiş, editörlük, kurgu ve montaj alanı olmak üzere tüm alanlarda gelişimi için çalışmalarına devam etmiştir. Daha sonra NTV’de kariyer basamaklarını çıkmaya devam eden Damla Uğurtürk, profesyonel anlamda ilk olarak FOX TV’de muhabir olarak görevini başarılı ile yerine getirmiştir.

TRT’de, ilk olarak TRT Haber bünyesinde muhabir ve sunuculuk yapan Uğurtürk, sonrasında TRT Spor’da program ve haber sunmaya başlamıştır. 5 yıl süre ile TRT ‘de görevini yerine getiren Damla Uğurtürk, 2018 yılı sonlarına doğru ise CNN Türk spor servisine transfer olmuştur.

Damla Uğurtürk Kişisel Hayatı
Spor ve haber dünyasında başarı ile çalışan ve kendini geliştiren Uğurtürk, senelerce LÖSEV gönüllüsü olarak vakfın tanıtılmasında büyük role sahip olmuştur.

Damla Uğurtürk aynı zamanda hayvansever kimliği ile de tanınmaktadır. Mars isminde bir de kediye sahiptir.

Damla Uğurtürk, 2019 yılının mart ayında gerçekleşen 65. Gilette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nin sunuculuğunu, ünlü isim Beyazıt Öztürk ile birlikte üstlenmiştir. Günümüzde CNN Türk ekranlarında yayınlanan Pazar Akşamı Futbol adlı programda başarılı çalışma hayatına devam etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.