Mutlu Ulusoy Kimdir?

Mutlu Ulusoy, aynı zamanda spiker ve oyunculuk kariyeri yapan sunucudur.

Mutlu Ulusoy Kimdir?
07 Haziran 2021 - 06:48
Habertürk’te televizyonculuk kariyerine adım atan Ulusoy, NTV Spor, TRT Spor ve Kanal D ile kariyerine devam etmiştir. 2017 yılında dizilerde boy gösteren Mutlu Ulusoyun ilk televizyon dizisi 2017 yapımı olan Deli Gönül adlı dizidir. Mutlu Ulusoy, 2019 yılında Söz dizisinde canlandırdığı Seda rolü ile de birçok övgüyü toplamayı başarmıştır.

Mutlu Ulusoy’un Hayatı
Mutlu Ulusoy, 18 Mart 1987 yılında Zonguldak’ta dünyaya gözlerini açtı. Babası Devrek Belediyesi’nde görev yapan zabıta memuru merhum Hanife Ulusoy’dur. Mutlu Ulusoy, babasını kaybettiğinde 7 yaşındaydı. Lise öğrenimini bitirdikten sonra üniversite eğitimine Konya Selçuk Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü’nde devam etmiştir.

Kariyer
Mutlu Ulusoy, mesleki kariyeri hayatına ilk olarak Habertürk’te başlamıştır. Sonrasında Beşiktaş web sitesinde haber editörlüğü görevini yerine getiren Ulusoy, daha sonra TRT Spor ekranlarında “Gece Raporu”, sonrasında NTV Spor ekranlarında “Spor Haberleri”, TRT Spor televizyonunda “Mutlu Sabahlar”, “Spor Keyfi” ve “Kanal D ile Günaydın Türkiye” programlarında yer almıştır.

Dizi oyunculuğuna adım atan Mutlu Ulusoy, ilk olarak “Deli Gönül” dizisinde “Doktor Müge” rolünde boy göstermiştir. 2019 yılında “Söz” dizisinde “Seda” rolü ile oyunculuk kariyerine devam etmiştir. Mutlu Ulusoy dizi, film ve televizyonculuk hayatını birlikte sürdürmeye devam etmiştir. Mutlu Ulusoy bekardır ve sevgilisi yoktur.

Mutlu Ulusoy Çalıştığı Kanallar
Mutlu Ulusoyun çalıştığı TV Kanalları ve programlar listesi şu şekildedir:
Habertürk
TRT Spor Gece Raporu
NTV Spor Haberleri
TRT Spor Mutlu Sabahlar-Spor Keyfi
Kanal D ile Günaydın Türkiye
Mutlu Ulusoy dizileri ve filmleri

Mutlu Ulusoy ayrıca aşağıdaki dizilerde rol almıştır.
2019 Söz TV Dizisi (Seda) TV Dizisi
2017 Deli Gönül (Doktor Müge) TV Dizisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.