Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kadın olarak hepimiz makyaj yapmayı severiz. Ve sık sık makyaj yaparız. Bazılarımız, işe giderken, dışarı çıkarken gece gezmeye giderken hep makyaj yapar.

Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
10 Ocak 2021 - 19:24
Fakat işe giderken yaptığımız makyaj farklı gece dışarı giderkenyaptığımız makyajfarklıdır. Yani makyaj hayatımızda büyük bir yer tutmaktadır. 

Birde makyaj trendleri dediğimiz trendler vardı. Bu trendler her yıl değişiklik göstermektedir. Bu senenin trendlerinden biri olan mor tonlardaki göz makyajını ele alalım. Mor göz makyajı nasıl yapılır? Mor rengin tonları nasıl kullanılmalıdır? Hangi ton ne zaman kullanılmalıdır? Gelin bu sorulara birlikte cevap arayalım.



Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktaları nelerdir?
Pandemiden dolayı yüzümüze taktığımız maskeler yüzümüzün büyük bir kısmını kapatmaktadır. Bu yüzden biz kadınlarda makyaj olarak daha çok göz makyajına yöneldik.

Peki, daha çok gece makyajı olarak kullandığımız mor göz makyajını günlük makyaj olarak da kullanmak mümkün müdür? Mor göz makyajı nasıl yapılmalıdır?

Mor Göz Makyajı yapılma adımları:
• İlk olarak yapmamız gereken şey, içinde mor renginin tonlarını bulunduran bir palet temin etmektir.Eğer makyajımızı günlük olarak kullanmak istiyorsak lila tonlarındaki farı göz kapağımıza uyguluyoruz.

• Daha yumuşak bir geçiş yapmak için bir fırça yardımıyla farı dağıtıyoruz.

• Eğer daha koyu bir mor göz makyajı istiyorsak, derinlik verebiliriz. Bunu da far paletinde bulunan mat mor rengi, bir fırça yardımıyla gözümüzün dış köşesine ve katlama çizgisine uyguluyoruz

• Burada makyajı tamamlaya bileceğimiz gibi istersek biraz daha mor rengini ortaya çıkarmak için; Lilarengini alt kirpik çizgimize uygulayabilir ve rengi ortaya çıkarta biliriz.

• Küçük bir tavsiye, eğer mor göz makyajını günlük kullanım için yapıyorsak mutlaka hafifolarak uygulamalıyız. Ama gece makyajı olarak kullanacaksak daha belirgin yapıp daha koyu mor rengi kullanabiliriz.

• Son olarak mor göz makyajımızı tamamlamak için sıra kullanacağımız maskara seçimine geldi. 

• Mor göz makyajı çok iddialı bir makyaj olduğu için seçeceğimiz maskarada bu renk kadar iddialı olmalı ve kirpiklerimize hacim vermelidir. 

Mor Göz Makyajı Püf Noktaları:
• Makyajı yaparken göz kapağı çizgilerimize dikkat etmeliyiz. 

• Verilen adımları sıra ile izlemeliyiz ve farımızı çok fazla dağıtmamalıyız. Yani farı sürerken dikkat etmeliyiz.

Mor Göz Makyajını Nasıl Tamamlamak Gerekir?
Mor göz makyajını yaptıktan sonra yüzümüze ve dudaklarımıza nasıl bir makyaj uygulayacağımızda merak edilmektedir. Peki, devamında nasıl bir makyaj uygulamalıyız?

Mor göz makyajı çok iddialı olduğu için yüzümüz de ve dudaklarımız da daha çok soft ve nude renklerine yönelmeliyiz. Pembe tonlu allıklar kullanmamalıyız. Onun yerine bronzerile yüzümüzü ıslatabiliriz. Dudaklarda ise şeffaf dudak parlatıcıları kullanılabilir.

Yaptığımız bu makyajı çok basit bir şekilde uygulayacağımız bu küçük noktalara kusursuz bir hale getirebiliriz. Ve giyeceğimiz uyumlu bir elbise seçimi ile kusursuz bir görünüm elde edebiliriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Günün Başlıkları