Limonlu Dudak Nemlendiricileri

Kışın soğuk havalarla birlikte cilt yüzeyinde olduğu gibi dudaklarda da çatlamalar meydana gelir. Doğal yollarla dudak nemlendiricisi yapmanın pek çok yolu bulunur.

Limonlu Dudak Nemlendiricileri
29 Ocak 2021 - 21:25
Doğal dudak nemlendiricileri zorlu kış şartlarında çeşitli cilt sorunlarıyla boğuşmanızın önüne geçecektir.

Limon ve Şeker
Limon ve şeker kullanarak hazırlayacağınız bu peeling sayesinde dudakları ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Bu peeling sayesinde dudaklarınız taze bir dokuya sahip olurken çok daha canlı gözükecektir. Öncelikli olarak limonu ikiye bölerek üzerine bir miktar toz şeker serpin. Daha sonrasında bu karışımı dudaklara hafif masaj halinde karışımı yayın. 15 dakika boyunca karışımı dudaklarınızda beklettikten sonra ılık suyla temizleyin. Bu işlemin olumlu sonuçlar doğurması için haftada iki kez uygulanması lazımdır.

Badem Yağı ve Limonlu Dudak Nemlendiricisi
En faydalı limonlu dudak nemlendiricileri arasında olan bu karışımın etkilerini kısa bir süre içinde almaya başlarsınız. Badem yağı yüzyıllardır doğal nemlendirici olarak kullanılmıştır. Limon suyu ve badem yağını bir karışım haline getirerek dudaklarınıza uygulayın. 3 dakika boyunca hafif masaj yaparak ılık suyla dudaklarınızı temizleyin. Uygulamanın olumlu etkilerini almak için haftada üç kez tekrar edilmesi lazımdır.

Zerdeçal Limon Karışımı
Zerdeçallı dudak nemlendiricisini düzenli olarak dudaklarınıza uyguladığınızda dudaklarınızın daha parlak ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için bir miktar limon suyunu ve bir çay kaşığı toz zerdeçalı karışım haline getirerek dudaklara uygulamalısınız. 20 dakika sonra dudaklarınızı ılık suyla yıkamanız ve maskeyi düzenli tekrar etmeniz lazımdır.

Salatalık ve Limon Karışımı
Salatalık cilt bakımı konusunda sıklıkla kullanılır. Bunun en büyük sebebi ise içindeki minerallerin cilde verdiği parlaklıktır. Parlak dudaklara sahip olmak için önerilen bir yol olan bu yöntem dudakların eskiye nazaran daha sağlıklı gözükmesine yol açacaktır. Bunun için limon suyu ve salatalığı bir karışım haline getirerek dudaklarınıza uygulayabilir ve 20 dakika boyuncabekletebilirsiniz. 20 dakikanın sonunda dudaklarınızdan ılık suyla maskeyi arındırın. Dudak nemlendiricileri arasında sıklıkla tercih edilen bu maskenin haftada iki kez uygulanması gerekir, bu sayede etkilerini bariz şekilde gözlemleyebilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.