Hangi Göz Rengine Hangi Ton Far Yakışır?

Kadınlar için makyajın olmazsa olmazı far oldukça önem taşır. Çünkü sürdüğümüz far göz rengimizi ön plana çıkarır ve çok daha hoş bakışlarla güzel gözler elde etmemizi sağlar.

Hangi Göz Rengine Hangi Ton Far Yakışır?
08 Ocak 2021 - 23:06 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 15:40
Fakat ne yazık ki her ton far rengi her göz rengine yakışmaz. 

Bir kişinin gözünde gördüğümüz far tonu bizde o gördüğümüz kişideki gibi hoş durmayabilir. Bunun sebebi seçmiş olduğumuz far tonunun göz rengimiz ile uyuşmamasındandır. Bundan dolayı makyajımıza gölge düşebilir.  

Ama eğer ki göz rengimize göre hangi ton farı kullanmamız gerektiğini bilirsek yaptığımız far makyajı adeta kusursuz bir şekilde göz rengimiz ile uyum sağlar. Biz sizlere hangi göz rengi hangi ton farı kullanmalı tek tek anlattık. Gelin şimdi beraber hangi göz rengi hangi ton farı kullanmalıymış öğrenelim.Yeşil Renkli Gözlere Yakışan Far Tonları
Yeşil gözlere sürülecek olan far tonları abartıya kaçmamak şartlı ile olduğu zaman kiremit ve kırmızı tonlarıbu gözlere oldukça çok yakışır. Bakır tonları da yeşil renk gözler ile oldukça uyumlu olur. Ama dediğimiz gibi aşırıya kaçılmadığı taktirde bu renkler hoş durur. 

Kahverengi Renkli Gözlere Yakışan Far Tonları
Kahverengi gözler aslında pek fark edilmese de doğru ton far seçimi ile diğer göz renklerinden çok daha hoş durur. Hatta diğer göz renklerine kıyasla kahverengi gözlerin kullanabileceği far tonu daha fazladır. Bunlar; bakır, mavinin her tonu, bronz, koyu lacivert, toprak tonları ve haki. Bu tonların hepsi kahverengi gözlerde oldukça hoş durur. Göz rengini ön plana çıkarır. Özellikle sedefli bakır tonlar kahverengi gözlerde adeta ışıl ışıl parlayarak göz rengini belli eder.

Mavi Renkli Gözlere Yakışan Far Tonları
Mavi gözler birçok kişi tarafından gıpta edilen bir göz rengidir. Çünkü genel olarak mavi gözleri uygun far tonu ile göz rengini ortaya çıkarmak oldukça kolaydır. Fakat yanlış bir far tonu seçimi ise gözün güzelliğini tamamen örtebilir. Yanlış bir seçim olmaması için mavi gözleriniz var ise ten renkleri, bakır tonlarından turuncuya yakın renkler, kızılımsı bakır, siyah ve koyu kahveler oldukça çok yakışır.

Ela Renkli Gözlere Yakışan Far Tonları
Ela renkli göze sahip kişiler bilir ki bu göz rengin gün içinde birçok farklı tonda gözükebiliyor. İşe bu yüzden ela gözler kahverengi gözler gibi far tonu konusunda oldukça şanslı bir göz rengidir. Her renk yakışsa bile kesinlikle en çok yakışan renkler; kahvenin her tonu, turuncu, bakır, bronz ve mor tonlarıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.