Göz Makyajında En Sık Yapılan Hatalar

Biz kadınlar her zaman giyinip kuşanmayı, süslenmeyi ve makyaj yapmayı çok severiz, özellikle makyaj kendimizi daha iyi ve daha özgüvenli hissettirir.

Göz Makyajında En Sık Yapılan Hatalar
08 Ocak 2021 - 22:54
Hâl böyle olunca makyaja olan ilgimiz ve aşkımız hiçbir zaman kaybolmamıştır. Özellikle göz makyajlarına karşı ayrı bir ilgimiz vardır. Upuzun eyelinerların, dumanlı göz makyajlarının hayranıyızdır. Fakat ne yazık ki, göz makyajı yaparken çok sık düştüğümüz hatalar var. Bu hatalar çoğu zaman bizi olduğumuzdan farklı gösterirken, çoğu zaman bizi komik hallere düşürebilir. Hadi gelin hep birlikte en sık yaptığımız hatalara bir göz atalım.Göz Makyajı Nedir?
Göz makyajı denilen uygulama, gözlerin daha canlı, daha dikkat çekici ve daha güzel görünmesini sağlayan makyaj adımlarından biridir. Göz makyajı, genel olarak kadınlar tarafından uygulanır, fakat birçok sahne sanatlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Göz makyajı, günümüzde moda ve kozmetik alanında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Göz Farını Düzgün Karıştırmamak
Eğer güzel bir göz makyajı yapmak istiyorsanız edinmeniz gereken en önemli alışkanlık farları birbirine harmanlamak. Üst üste konulmuş ve karıştırılmamış olan göz farları çoğu zaman gözlerimizi olduğundan daha küçük ve daha basık gösterebilir.

Özellikle dumanlı göz makyajı yaparken çok önemli olan bu etken birçok makyajda gözlerimizi daha güzel ve daha anlamlı göstermekte bizlere yardımcı olur. Harmanlama veyahut diğer ismiyle karıştırma işlemi kullanılan her renk göz farkında uygulanmalı ve alışkanlık haline getirilmelidir.

Düzensiz İlerlemek
Eğer far sürmeden önce eyeliner veya rimel uyguluyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Makyaj da ve özellikle göz makyajında her şeyi adım adım uygulamak ve sırayla düzenli bir şekilde ilerlemek çok önemlidir. Bir göz makyajında ilk önce göz bazı kullanarak işe başlanmalı, daha sonrasında göz farı uygulanmalı ve gölgelendirmeler yapılmalı, en son ise eyeliner ve rimel sürülmelidir. Düzensiz bir sırayla ilerlemek büyük facialara yol açabilir.

Kirpikleri Maskaradan Sonra Kıvırmak
Kirpiklere maskara sürdükten sonra kıvırmak. Evet, bu çok mantıklı bir adım olarak görülebilir. Rimel sürüyorsunuz ve daha sonrasında kirpikleriniz hala ıslakken kıvırıyorsunuz öyle değil mi? Düşünülenin aksine bu çokta mantıklı bir seçenek olmayabilir, çünkü rimel sürdükten sonra yapılan kıvırma işlemi kirpiklerinizi kaybetmenize sebep olabilir. Siz, siz olun, kirpiklerinizi rimelden sonra kıvırmayın.

Göz Kapaklarını Hazırlamamak
Her makyajda nasıl ki yüzümüzü makyaja hazırlıyorsak, göz makyajında da göz kapaklarımızı makyaja hazırlamak oldukça önemlidir. Bunun için göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarımızın üzerinden astar ile geçmek en doğru adım olacaktır. Göz kapakları için astar kullanmak farınızın daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar ve aynı şekilde farın gözlerdeki kırışıklıklara dolmasını engelleyerek görünümün bozulmasını önler. Bu sebepten dolayı göz makyajınızın tüm gün sabit ve canlı kalmasını istiyorsanız, astarı göz kapaklarınıza, gözünüzün altına ve hatta kaşlarınızda bile kullanmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.