Göz Üstü Makyajı Nasıl Yapılır

Göz üstünüze makyaj yapmaya önce göz kapağınızı hazırlayarak yapmalısınız.

Göz Üstü Makyajı Nasıl Yapılır
26 Ocak 2021 - 17:04
Makyaja Hazırlık
Öncelikle cildinizin nemli olduğundan emin olun. Ve far bazı sürmeyi unutmayın. Bu makyajınızın daha uzun süre kalmasına ve cildinizin makyajdan en az zararı görmesini sağlayacak.

Göz Üstü Makyajı
Öncelikle bütün göz kapağımızı eşitlemek için aynı ten renginizle aynı renk bir far sürün sonra far paletinizden alacağınız koyu rengi gözünüzün dışına ve göz kapağınızın katlandığı (crisis) bölgenize far fırçası yardımıyla sürün. Sonra istediğiniz daha açık bir rengi ikisinin ortasına sürün. Bunların üstünden far karıştırma fırçası ile geçin Sonrasında beyaza yakın simli bir rengi highlighter olarak kullanın ve göz pınarınızın olduğu yere sürün. Bu gözünüze daha büyük ve orantılı bir görünüm verecektir. Aynı açık highlighter rengini kaşınızın altına da sürün bu sizin kaşlarınızı daha kalkık gösterecektir.

Sonrasında arzu ederseniz bir göz kalemi veya fırça eyelinerla çekebilirsiniz. Eğer düz bir çizgi, çekmekte zorlanıyor iseniz bir bant yapıştırabilir veya bir kürdanın ucunu boyayarak çekme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Ancak Gratis'te satılan beulis diye bir markanın keçeli kalem gibi ucu olan bir eyelinerı da var ve fiyat olarak da çok uygun onu da tercih edebilirisiniz. Eğer krem eyeliner kullanıyorsanız sizin için doğru tercih fırça setlerinde veya tekli olarak satılan eyeliner fırçası olacaktır.Kirpiklerinizi Ortaya Çıkartarak Göz Makyajınızı Mükemmelleştirin
Sonrasında kirpiklerinizi kirpik kıvırma aleti ile kıvırmalısınız Kirpik kıvırma aletini göz kapağınıza dayayıp ( far bozulmasın diye çok sürtmemeye dikkat edin) sonrasına hızlı ve hafif bastırmalarla uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise rimelinizi sürebilirsiniz. İşte son moda göz makyajımız burada sona erdi.

Göz ve Ten Renklerine Göre Far Rengi Tavsiyeleri
Eğer koyu tenli bir kadınsanız bence en yakışan renkler bronz toprak tonları altın renkleri ve doğada bulunan ve soğuk renklerdir. Eğer açık renk bir tene sahipseniz de sıcak tonlar ve sonbahar renklerini tercih etmelisiniz. Eğer gözleriniz yeşil-mavi ise bunu pastel renklerle daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer kahverengi gözleriniz varsa altın rengi kahverengi ve sıcak-simli renkler size çok yakışacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.