Kate Middleton Makyajı Nasıl Yapılır

Cambridge Düşesi Kate Middleton hem tarzı hem de makyajı ile son dönemin oldukça beğenilen kadınlardan biridir. Peki Middleton makyajını hangi tercihlerden yana kullanıyor?

Kate Middleton Makyajı Nasıl Yapılır
26 Ocak 2021 - 16:44
Kusursuz Bir Ten
Öncelikle Kate Middleton makyajının en dikkat çekici noktası mermer gibi pürüzsüz bir ten. Bu görüntüyü elde edebilmek için cildinizi güzelce nemlendirdikten sonra bir makyaj bazından yardım alabilirsiniz bu hem fondöteninizin kalıcılığını arttıracak hem de daha pürüzsüz bir ten sağlayacaktır. Cilt ile kusursuz bir uyum için ten renginize uygun bir fondöten kullanmalısınız. Daha pürüzsüz ve eşit bir dağılım için uygulamayı nemli bir makyaj süngeriyle yapabilirsiniz. Eğer fondöten kalıcılığından bir şey kaybetmesin istiyorsanız nemli süngerle dağıtmadan önce sık kıllı bir fırçayla fondöteni önce dağıtıp daha sonra nemli bir süngerle üzerinden geçebilirsiniz.

Gözaltlarınızdan yarım ton açık bir aydınlatıcı kullanmanız gözaltınızı hem fazla aydınlatmayacak hem de yeterli kapatıcılığı sağlayacaktır. Bu sayede daha fresh ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kate Middleton’da moda trendlerimizden olan transparan pudrayı tercih eden isimler arasında. Transparan pudralar ciltte adeta yok gibi durduğundan duru makyajda bize en fayda sağlayacak ürünlerden. Ancak her üründe olduğu gibi pudrada da aşırıya kaçmamakta fayda var. Çünkü Middleton makyajının teması zaten daha doğal bir görünüm elde etmek.Buğulu Gözler
Hemen her kadın dikkat çekici bakışlara sahip olmak ister bazen bu etkiyi alabilmek için birkaç makyaj hilesinden faydalanabiliyoruz. Göz makyajında sadelikten yana olan Middleton kendine yakışan tonlarla oldukça dikkat çekmekte. Daha çok açık kahve ve gri tonlarında renkler tercih eden Middleton göz makyajı için, açık kahve bir göz farını göz kapağının katlanma bölgesine kadar iyice dağıttıktan sonra çok ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için ise göz kapağınıza farınızı dağıttıktan sonra yine kahverengi bir göz kalemiyle hafif bir eyeliner çekerek daha sonra dağıtabilirsiniz. Makyajın durumuna göre aynı işlemi siyah göz kalemiyle de yapabilirsiniz. Bu göz makyajını dolgun kirpiklerle tamamlamak için hacim etkili bir rimel kullanabilirsiniz.

Sade Dudaklar
Middleton’ın makyajında öne çıkan unsurlardan biri de dudaklar. Düşes makyajlarında adeta yok gibi duran dudaklar tercih ediyor. Bunun için son dönem moda trendleri arasında en beğenilen görünümlerden olan nude rujlar Middleton makyajının vazgeçilmezi.

Son olarak hafif ve şeftali tonlarında bir allık ile yanaklarınızı renklendirdikten sonra sade ama oldukça şık Middleton makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.