Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Her genç kızın hayalidir bembeyaz bir gelinlik.Çünkü gelinliği giydiğimiz o an bizim için çok özel ve önemlidir.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?
08 Ocak 2021 - 22:40 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 22:56
Herkes bir anlığına bile olsaevlilik hayali kurmuştur.Hepimiz evleneceği günün çok güzel olmasını ister ve bunun için çok büyük çaba sarf eder. Bu özel gün için her şeyi ince ayrıntısına kadar düşünürüz. Bu ayrıntılardan biride bembeyaz gelinliğimizin üstüne yapacağımız gelin makyajıdır.

Peki, nasıl bir gelin makyajı bizi kusursuz gösterir ve nasıl bir makyaj tercih edilmelidir, bu makyajı yaparken nelere dikkat edilmeli? Gibi sorular yeni evlenecek her genç kızın kafasında var olan sorulardandır.İsterseniz gelin birlikte bu sorulara cevap bulalım.

Biz kadınlar her an güzel görünmek isteriz özelliklede hayatımızda yaşayacağımız özel anlarda muhteşem gözükmek istiyoruz. Bu özel anlardan biride evleneceğimiz gündür. Bu günde biz kadın olarak her şey kusursuz olsun isteriz özelliklede kendimizin kusursuz olmasını isteriz.

Bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz. Öncelikle yüz şeklimize göre bir makyaj ve saç modeli seçmeliyiz. Bunun yanında gelinlik masumiyeti simgelediği için koyu renkli bir makyaj yerine daha hafif tonlar seçilmelidir. Örnek olarak nude tonları pembe tonları, şeftali tonları kullanılabilir. Bu renk tonları sizi hem kusursuz bir görünüme kavuşturacak hem de size doğal bir görüntü kazandıracaktır.

Ayrıca makyajımızın çok çabuk bozulmasın diye porselen makyaj olarak yaptırırsak düğün sonuna kadar kusursuz görüntümüzü koruya biliriz. Ayrıca porselen makyaj cildi yüz yüze kapattığı için bizi çok daha kusursuz gösterir.  Bu yüzden bu makyajı tercih edersek bizim için daha iyi olur.Gelin Makyajı Püf Noktaları
Gelin makyajı yaptırırken ren ve göz rengi uyumuna çok dikkat edilmelidir. Eğer mavi göz rengine sahipseniz toprak tonlarını seçmelisiniz. Yeşil göz rengine sahipseniz metalik gri, gümüş ve grinin diğer tonları tercih edilmelidir. Eğer kahverengi göz rengine sahipseniz bütün renkleri kullanabilirsiniz.  Daha doğal ve masum bir görüntü yakalayabilmek için yukarıda da belirttiğimiz gibi daha açık tonlar kullanmalıyız.

Bu şekilde dikkat ederek yaptırdığımız gelin makyajı bizi kusursuzlaştırır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.