Evde Hazırlanabilecek Hızlı Saç Maskeleri

Saçlar daha sağlıklı ve hızlı uzamak için beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Daha sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak için evinizde bulunan malzemelerle doğal saç maskeleri hazırlayıp siz de saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Hazırlanabilecek Hızlı Saç Maskeleri
25 Ocak 2021 - 21:48
İşte evde yapabileceğiniz doğal maskeler:

Zeytinyağı ve Bal Maskesi
Zeytinyağı E vitamini bakımından zengin içeriği ile, bal da yumuşatıcı ve onarıcı etkisi ile birlikte saçları besler. Bu maskeyi duştan yarım saat önce yapıp saçınızda bekletebilir, sonrasında duş alabilirsiniz. Birkaç uygulamadan sonra saçlarınızdaki canlılığı siz de gözlemleyebileceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Mucizesi
Hindistan cevizi yağı E vitamini bakımından en zengin yağlardan biridir. İçeriğindeki doğal yağ asitleri ile saç oluşumunu destekleyeceği gibi, saçlara benzersiz bir yumuşaklık katar. Bu maskeyi haftada bir defa saç tüm saçınıza masaj yapar hareketlerle uygulayabilirsiniz. Daha ilk uygulamada saçlarınızdaki yumuşaklığı fark edebilirsiniz.

Avokado ve Zeytinyağı Maskesi
Bu maskede avokadoyu bütün halinde ezip koyabileceğiniz gibi yağ şeklinde de kullanabilirsiniz. Ayrıca maskenize bal ekleyerek daha zengin bir içeriğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı ve avokadonun yatıştırıcı etkisi yorulmuş ve yıpranmış saçlarınıza onarım etkisi yaparak yumuşacık saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Bal ve Yoğurt Maskesi
Bu maske için saçınızın uzunluğuna göre ihtiyacı olan miktarlarda bal ve yoğurdu karıştırabilirsiniz. Yoğurdun içeriğindeki B vitamini, folik asit gibi saç sağlığına faydalı maddeler saçı beslerken bal da saçlarınızın beslenmesini sağlar. Bu maskede yoğurt yerine süt de kullanabilirsiniz, zira süt de en az yoğurt kadar besleyicidir.

Pirinç Suyu
Pirinç suyunun saç derisindeki kan akışını hızlandırarak saçın beslenmesini ve uzamasını teşvik ettiğini duymayanımız yoktur. Haftada bir veya iki kez uygulayabileceğiniz bu maske için bir avuç pirinci bir gün önceden suda bekleterek suyunu süzmeniz yeterli. Bu suyu saçınıza uygulayıp duş alana kadar bekletin ve daha sonra saçınızı yıkayın. Düzenli uygulamada daha parlak ve hızlı uzayan saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Gür Saçlar İçin Sarımsak, Badem Yağı ve Hint Yağı Karışımı
Bahsettiğimiz tüm yağlar gibi badem ve hint yağı da E vitamini bakımından zengindir. Ancak diğerlerinden farklı olarak bu iki yağın karışımı saç tellerinin kalınlaşmasını ve daha güçlü hale gelmesini sağlar. Bu karışıma ekleyeceğiniz sarımsak ise başlı başına bir saç gürleştiricidir. Sarımsağı ezerek veya yağını kullanarak karışımınıza ekleyebilirsiniz.Duşta saçınızı tüm bu maskelerden arındırmakta güçlük çekiyorsanız size bir tavsiye: saçınıza su temas ettirmeden önce şampuanla saçlarınıza masaj yapar ve sonrasında su ile saçlarınızı yıkarsanız saçınızı tüm bu maskelerden arındırmak çok daha kolay hale gelecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.