Deniz Satar Kimdir?

Deniz Satar, 1987 senesinde İzmir de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimlerini İzmir’de tamamlayan Satar, lisans öğrenimini ...

Deniz Satar Kimdir?
09 Haziran 2021 - 00:29
Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamış, 2012 yılında mezun olmuştur.

Kariyer
Deniz Satarın, televizyonculuğa olan ilgisi çocukluk yaşlarında başlamıştır. Satar, liseden hemen sonra İzmir’deki yerel bir televizyon olan Kordon TV’ye adımı atmış ve canlı bir müzik programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Deniz Satar, lisans öğrenimini gördüğü Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ise yerel yayın hayatı olan Ün TV’de haber sunuculuğuna başlamıştır. Deniz Satar, Konya’nın ulusal bir televizyon kanalı olan Kon TV’de stajını gerçekleştirmiş. Kon TV'de staj yaparken aynı zamanda Tenis ve Dağcılık kulübünün çıkarttığı bir dergide de köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.

Deniz Satar, 2008 yılında stajına başlamıştır. Satar ilk olarak TV8 haber merkezinde, daha sonrasında ise Digiturk içerik departmanlarında görev almıştır. Henüz üniversitenin 3. Sınıfındayken de TRT Müzik kanalında “Şenlik Ateşi” adlı gezi programının sunuculuğunu üstlenmiştir. Deniz Satar, üniversiteden mezun olmadan önce 6 ay süren dil eğitimi de almıştır.

Deniz Satar, üniversite hayatını başarı ile bitirdikten sonra, 2012 yılında TRT Spor kanalında her sabah “İlk Baskı” isimli programda sunuculuk yapmaya başlamıştır. Deniz Satar, 2013 yılı itibariyle Fanatik Gazetesi’nde editör ve tv spikeri olarak kariyer basamaklarını tırmanmaya devam etmektedir. Deniz Satar, hafta sonları da bir süre boyunca TRT Spor ekranlarında “Spor Keyfi” isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.