Çağıl Özge Özkul Kimdir?

Çağıl Özge Özkul 27 Eylül 1988 senesinde Ankarada dünyaya geldi. Anne ve babası memur olan Özkulun kendisinden 7 yaş büyük olan ağabeyi ise eski basketbolcudur.

Çağıl Özge Özkul Kimdir?
09 Haziran 2021 - 17:30
Çağıl Özge Özkul’un Hayatı
Kendisinden 7 yaş büyük olan ağabeyinin yönlendirmesi ile basketbola ilgi duymaya başlayan Çağıl Özge Özkul, basketbol kariyerini devam ettirmedi ve yarıda bıraktı. Küçük yaştan itibaren çalışkan ve hırslı bir karaktere sahip olan Özkul, bu karakteri sayesinde eğitim ve kariyer yaşamını da olumlu anlamda yön verdi. Ankara’da İlköğretim ve lise eğitimi gören Özkul, lisansını Ankara Atılım Üniversitesi İktisat bölümünde burslu bir şekilde tamamladı. Çalışkan ve hırslı karakteri ile dikkat çeken Çağıl Özge Özkul, yüksek puanı sayesinde okulunu birincilikle tamamladı ve mezun oldu.

Kariyer
2012 yılında Çağıl Özge Özkul’un hayatını değiştiren bir durum yaşandı. Ağabeyinin desteğini de arkasına alan Özkul, katıldığı 2012 Kainat Güzellik Yarışmasında ikincilik elde etti. Bu sayede 12 yıllık aradan sonra bu başarıyı Türkiye’ye yeniden yaşarma gururuna erişmiş oldu. Yarışmada aldığı üstün başarı sayesinde adını duyuran ve dikkatleri üzerine toplayan Özkul, bu başarıdan kısa bir süre sonra GS TV’den iş teklifi alarak kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmaya başladı. Koyu bir Galatasaray taraftarı olan Çağıl, GS TV’de gösterdiği üstün başarılar sayesinde BeIN Sports’dan transfer teklifi aldı. BeIN Sports’un teklifini kabul eden Özkul, yeni yayın döneminde BeIN Sports’a geçiş yaptığını belirterek mutluluğunu dile getirdi.

Özel hayatında başarısı, güler yüzü ve samimi ilişkileriyle ilgi toplayan Özkul, uzun süredir beraberlik yaşadığı Sinan Öztürk ile 2015 yılında hayatını birleştirdi. İzmir’in Urla ilçesinde kır düğünü yapan çiftin nikahına spor camiasından birçok ünlü isim katıldı. Öztürk’ün evliliği, kariyer yaşamında olduğu gibi başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Futbola fazlasıyla ilgi duyan Çağıl, Galatasaray dışında Barcelona takımını da destekliyor. İspanyol kültürüne duyduğu hayranlık sonucu iki yıl boyunca çalışarak İspanyolca öğrenen Özkul, İngilizceyi de akıcı olarak konuşabiliyor. Dünyayı gezme arzusunu sıklıkla dile getiren Özkul, gezmenin dışında voleybol oynamayı da sevdiğini dile getiriyor. Hayatının sonuna kadar spordan kopmak istemediğini dile getiren Özkul, 2020 yılında BeIN Sports ile yollarını ayrılmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.