Arka Bahçe Havuzu Güvenliği İçin Kurallar

Hiç şüphe yok ki, arka bahçe havuzları söz konusu olduğunda Güvenlik bir önceliktir.

Arka Bahçe Havuzu Güvenliği İçin Kurallar
11 Ocak 2021 - 12:00

Arka bahçenizde bir havuzunuz varsa, kendinizi ve başkalarını açıkça belirtilen güvenlik kurallarıyla korumak için adımlar atmak çok önemlidir.

İşte arka bahçe havuzu güvenliği için bazı kurallar.

1. Denetim
Çocuklar havuzda veya çevresinde oynarken her zaman, her zaman denetlenmelidir. Bir dadı kiralarsanız veya birisinin sizin için onları izlemesini isterseniz, CPR bilen sorumlu bir yetişkin olduğundan emin olun.

Yetişkin yoksa, çocukların havuzu kullanmasına izin vermeyin.

Partilerde, "vardiyaları" değiştirmek için birkaç yetişkin atayın, böylece bir kişi her zaman çocukları izlerken sıkışmaz ve çocuklar asla gözetimsiz kalmaz.

2. Çitler
Havuzun etrafında her zaman kilitli bir çit veya bariyer olmalı ve sadece ev sahiplerinde buranın kapısının anahtarı olmalıdır. Bu kapı da tırmanması kolay bir engel olmamalıdır. Mümkünse, bir alarm sistemi kurun, böylece kapı açıksa, uyarılırsınız.

3. Yerel Gereksinimleri Kontrol Edin
Çoğu yerler ve ev sahipleri arka bahçe havuzları için güvenlik gereçlerine sahiptir. Bu gereksinimlere uyduğunuzdan emin olun.

4. Telefon
Havuz kenarına mümkün olduğunca yakın bir telefon olmalıdır. Havuz kullanımda olduğunda, taşınabilir bir telefon veya cep telefonu yakın olmalıdır.

5. Önce havuza bak
Evinizde ve mahallenizde, bir çocuğun kaybolduğu her an, havuzun baktığınız ilk yer olacağı bir politikaya sahip olun. Boğulma riski olduğunda zaman çok önemlidir.6. Temel Yüzme Becerileri
Ailenizdeki herkese su baskınları ve acil bir durumda havuzun kenarına gitme gibi temel suda hayatta kalma becerilerini öğretin. Tabii ki, amaç herkesin suda yüzmeyi ve rahat olmayı bilmesidir, ancak bazen bu tür eğitimler zaman alır. Temel beceriler oldukça kolay ve hızlı bir şekilde öğretilebilir.

7. Alarmlar
Yukarıda belirtildiği gibi, havuz çitinin kapısına bir alarm takmak iyi bir güvenlik önlemidir. Ayrıca, havuzunuz evinizin yakınına bir geçit ile bağlanmışsa havuz alarmlarını ve pencere alarmlarını da kurabilirsiniz buralara.

8. Can Kurtaran Becerileri
Ailenizdeki yeterince olgun olan herkes, CPR temellerini ve boğulma kurbanını  zaman kaybetmeden nasıl tedavi edeceğini bilmelidir.

9. Kaplıcalar
Kaplıcalar ve sıcak küvetler de tehlike oluşturabilir. Kullanılmadığı zaman spanızın üzerinde kilitli bir kapak bulundurun ve küçük çocukların yakından izlendiğinden emin olun, böylece içeri girmezler.

Bazı basit ama özel önlemlerle, konut havuzunuzun etrafında güvenli ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.