Zayıflama Takviyeleri Nelerdir? Kullanmak Güvenli Midir?

Kilo verme sorunlarınız için hızlı bir çözüm bulmayı umarak hiç internetten diyet hapları satın alma eğiliminde oldunuz mu?

Zayıflama Takviyeleri Nelerdir? Kullanmak Güvenli Midir?
09 Ocak 2021 - 13:54
Öyleyse, her gün basitçe bir hap atmanın vücudunuzdaki yağı eriterek alttaki ince ve tonlu bir fiziği ortaya çıkaracağını söyleyen bir gece geç saatlerde yayınlanan bir haber veya dergi reklamıyla ikna olmuş olabilirsiniz. Bu iddialar gerçekten doğru olsaydı, herkesin zaten bu "mucize" kilo verme sırrına dahil olacağını düşünmüyor musunuz? Kesinlikle.

Kilo Vermek İçin Diyet Haplarına Güvenebilir Misiniz?
Dürüst olmak gerekirse, diyet hapları satın almak zor değil. Aslında şu anda internet üzerinden hayatınızı değiştirecek sonuçlar vaat eden ilk ürünü satın alabilirsiniz. Ama bu en iyi fikir mi? Muhtemelen değil. Ne yazık ki, kilo verme endüstrisi, kâr elde etmek için aldatıcı pazarlama iddiaları ve sahte referanslar kullanan şirketlerle doludur. Bu ürünleri satın alarak sadece paranızı çöpe atmakla kalmazsınız, bunlar sağlığınıza da zarar verebilir.

Bazı zayıflama takviyelerinin para kaybı olduğu kesinlikle doğru olsa da, tüm diyet hapları eşit üretilmemiştir. Sağlıklı bir diyet ve egzersizle birleştirildiğinde, bazı kilo kaybı takviyeleri, inatçı kilo vermekte zorlananlar için gerçekten bir fark yaratabilir. San Diego'daki Medarts Kilo Verme Uzmanları’da, insanların kilo verme programlarını hızlı bir şekilde başlatmalarına ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları oluşturmalarına yardımcı olmak için düzenli olarak kilo verme takviyeleri kullanmaktadırlar.

Öyleyse, gizli bileşen nedir? Kilo vermek için kilo verme takviyelerini güvenli ve etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi size söylemeden önce, ne olduklarını ve nasıl çalıştıklarını anlamak önemlidir.Zayıflama Takviyeleri Nelerdir?
Çoğu insan kilo verme takviyelerini, iştahınızı bastırmaya yardımcı olan şifalı bitkiler, vitaminler ve minerallerin bir kombinasyonundan yapılan diyet hapları, kapsüller veya tabletler olarak düşünür. Bu doğru olsa da, kilo verme takviyeleri, daha fazla kalori yakmak için metabolizmanızı hızlandıran enjeksiyonlar şeklinde de gelebilir.

Zayıflama Takviyeleri Nasıl Çalışır?
Genel olarak, zayıflama takviyeleri iştahınızı bastırarak, metabolizmanızı artırarak veya ikisinin bir kombinasyonuyla çalışır. 

İştah Bastırıcılar:
Phentermine gibi iştah bastırıcılar, beyninizi tok olduğunuzu düşünmesi için kandırır. Böbreküstü bezini hedefleyerek, iştah bastırıcılar vücuda açlık sinyallerini engelleyerek iştahı tetikler ve sizi en yakın pizza veya çörek dilimine ulaştırır. Bu şekilde kilo vermek için daha az kalori almanıza yardımcı olurlar.

Vitamin Enjeksiyonları:
B6 vitamini glikojeni glikoza çevirme yeteneğine sahiptir, bu da vücudunuzdaki enerji seviyesini daha fazla karbonhidrat yemenize gerek kalmadan artırır. Bu şekilde B6 enjeksiyonları, depoladığınız kalorileri yakarken yemeniz gereken kalori miktarını azaltır. B6 vitamininin yağ birikimini önlediği de gösterilmiştir.

B12 vitamini ise size enerji verir ve metabolizmanızı hızlandırır. Ne kadar aktif olursanız, istenmeyen kiloları atma potansiyeli o kadar artar. Kilo kaybına yardımcı olmanın yanı sıra, B12 vitamini ayrıca sağlıklı bir sindirim sisteminin korunmasına ve konsantrasyonunuzu ve hafızanızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Zayıflama Takviyeleri Nasıl Kullanılır?
Zayıflama takviyeleri almanın en güvenli yolu, tıbbi bir zayıflama uzmanının bakımı altındadır. Diyet hapları ve vitamin enjeksiyonları iştahınızı bastırmaya veya metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olabilirken, yediğinizden daha fazla kalori yakmadığınız sürece kilo vermenize yardımcı olmayacağını da unutmamak gerekir. Bu nedenle, kilo verme takviyeleri yalnızca sağlıklı bir diyete bağlı kalırsanız ve düzenli olarak egzersiz yaparsanız gerçekten işe yarar. Bu yaklaşım, istenmeyen vücut yağlarını kaybetmenin ve sağlıklı bir kiloyu korumanın en sağlıklı ve en etkili yoludur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.