Yaz için 30 Kişisel Bakım Fikri

Yazın günler daha uzun, daha sıcaktır ve çoğumuz beden ve zihinle ilgilenmek için dışarıda daha fazla zaman geçirebiliriz.

Yaz için 30 Kişisel Bakım Fikri
07 Mart 2021 - 00:24
Normal kişisel bakım rutininize dahil etmekte yaz için bu 30 kişisel bakım fikrini deneyin.

Yaz Ayında Kişisel Bakım
Kişisel bakımınız önemlidir. Düzenli bir bedeninize ve zihninize bakma rutini, günlük yaşamın talepleri için duygusal, fiziksel ve psikolojik olarak güçlü ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

Yaz, dışarıda olmak, yazın temiz havasının, sıcaklığının ve renklerinin tadını çıkarmak için harika bir zamandır.

İşte, yaz için kendinize bakmanıza yardımcı olacak 30 kişisel bakım fikri! Sağlıklı ve mutlu bir beden ve zihin için günlük rutininiz, sağlıklı alışkanlıklarınız ve esenlik fikirleriniz için pek çok ipucu var.

Önemli olduğunuzu ve her seferinde kendinize öncelik vermeyi hak ettiğinizi ve buna ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın. Böylece diğer herkese bakmaya devam edebilirsiniz!

Yaz için 30 Kişisel Bakım Fikri
1. Kendinize 10 dakika ayırın: Uzun bir zaman olmayabilir, ancak başkalarının yapmanızı istedikleri yerine, SİZİN istediğiniz şeyi yapmak için biraz sessiz zaman geçirmek, pillerinizi şarj etmenize yardımcı olabilir.

2. Yürüyüşe çıkın: Güneşin ve temiz havanın tadını çıkarın.

3. Evinizi derinlemesine temizleyin: Normalde bakılmayan alanları temizlemek için biraz zaman verin. Evinizin ayrıntılı ve derinlemesine bir temizliği, her şeyi tazeleyecek ve evinizin daha güzel hissetmesini ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Koltuk örtülerini, minderleri, perdeleri ve halıları yıkamayı düşünebilirsiniz. 

4. Yazlık giysilerinizi sıralayın: Gardırobunuzu düzenleyin ve giysilerinizi gözden geçirin. Şu anda kullanma olasılığınız yoksa soğuk havalarda kıyafetlerinizi yıkayın ve saklayın (dünyanın hangi bölümünde yaşadığınıza bağlı olsa da!). Yaz gardırobunuzu seçin, renkleri, özel stilinizi, yaşam tarzınızı ve en çok ne tür kıyafetlere ihtiyacınız olduğunu düşünün. Hayır kurumlarına bağışlayabileceğiniz veya geri dönüştürülebilecek öğeleri sıralayın.

5. Yemeklerinizi planlayın: Bol miktarda yaz sebzeleri, salatalar ve meyveler ekleyin.

6. Bir arkadaşınızla kahve içmek için buluşun: Sohbet etmenin, gülmenin ve iyi bir arkadaşınızla haberleri takip etmenin tadını çıkarın.

7. Günlük tutun: Düşüncelerinizi kafanızdan çıkarın ve kağıda dökün, böylece onları net bir şekilde görebilir ve gerektiğinde harekete geçebilirsiniz. Kendi kendine keşif için günlük istemlerini deneyin.

8. Meditasyon deneyin.

9. Değişiklikleri belirtmek için bir odayı yeniden dekore edin veya mobilyayı hareket ettirin.

10. Yeni bir kitap okumaya başlayın: Her gün kendinize biraz sakin kalacağınız bir zaman ayırın.

11. Günlük rutininizi yeniden ziyaret edin: Günlük rutininizi, alışkanlıklarınızı, daha mutlu, daha sağlıklı ve daha üretken olmanıza yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi düşünün.

12. Pikniğe gidin veya dışarıda yemek yiyin: Bu, havaya bağlı olacaktır, ancak yeterince sıcaksa, açık havada yemenin tadını çıkarın!

13. Perde ve pencereleri olabildiğince açın: İçeriye ışık ve temiz hava girsin.

14. Ekran sürenizi sınırlayın: Telefonunuzdaki dünya yerine çevrenizdeki gerçek dünyanın tadını çıkarın!

15. Yaz tatilinizin tadını çıkarın: Ya da bunun yerine birkaç günlüğüne tatile gitmeyi deneyin

16.  Arabanızı yıkayın ve içini temizleyin

17. Dışarıda bir gün planlayın: Artık hava daha sıcak, bir gezi planlamak daha kolay. Yeni bir yeri ziyaret edin, sahneyi değiştirin ve kendinize dört gözle bekleyeceğiniz bir şey verin!

18. Evinizi mevsimsel renkler ve aksesuarlarla dekore edin: İçinde bulunduğumuz mevsimi yansıtan renk ve dokuları tercih edin ve dışarıdan içeriye biraz güneş ışığı getirin.

19. Cildinize iyi bakın: Kış cildimizi kurutur, bu nedenle kuru, çatlamış cildi yeniden nemlendirmeye ve nemlendirmeye özen gösterin.

20. Eviniz için taze çiçekler satın alın: Evinizi canlandırın, taze kesilmiş çiçeklerle biraz koku, güzellik ve renk patlamaları tanıtın.

21. Yoga yapın ve o vücudunuzu gerin.

22. Minnettarlık: Sürekli aramak ve istemediklerinizi dilemek yerine, günlük minnettarlığınızı uygulayın ve hayatta sahip olduğunuz her şeyi takdir edin.

23. Güzellik rutininizi yeniden ziyaret edin: Renkleri değiştirme, beğendiğiniz yeni bir ürün bulma veya makyaj rutininizi basitleştirme zamanı mı? Öyleyse yapın! 

24. Yeni bir hobi edinin: Bir akşam dersini, çevrimiçi bir kursu veya kendi evinizden öğrenebileceğiniz bir şeyi deneyin. Zihninizi geliştirin!

25. Evinizi düzene sokun: Unutmayın ki, dağınıklığı gidermek harika bir kişisel bakım yöntemi.

26. Bahçeyle uğraşın: O çimleri biçmekten ve tam ölçekli peyzaj düzenlemesinden, pencere eşiğinizde tutmak için saksılara birkaç tohum ekmeye kadar her şeyle ilgilenin.

27. Kışlık dış mekan montlarınızı sıralayın: Hava ısındığında ve bunlara erişmeniz gerekmediğinde saklayın.

28. Bir saç kesimi yapın: Ya mevcut stilinizi tazeleyin ya da tamamen yeni bir stil deneyin!

29. Sevgiyi yayın: Başkası için güzel bir şey yap.

30. Unutmayın, siz özelsiniz. Çünkü siz,sizsiniz!

Umarız, yaz için bu 30 kişisel bakım fikrini beğenirsiniz. Her birini deneyin ve hangilerinin favorileriniz olduğunu görün. Sizi gerçekten destekleyen düzenli bir kişisel bakım rutini geliştirmek için sık sık plan yapın ve tekrarlayın!
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.