Oturma Odanızı Yenilemenin 6 Yolu

Oturma odanız gözünüze artık donuk ve cansız görünebilir. Yenilik ve ferahlık katmak isteyebilir, oturma odanızın enerjisini yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Oturma Odanızı Yenilemenin 6 Yolu
07 Mart 2021 - 00:21
Oturma odası alanını nasıl yenileyeceğinize dair hızlı ve basit yenileme fikirlerimiz için okumaya devam edin.

1. Zemini Doldurun
Halı, bir odanın görünümünü minimum çabayla değiştirmenin en kolay yollarından biridir. Oturma odanızda sert veya halı kaplı zeminleriniz olsun, bir halı başka bir dokunsallık katmanı görevi görür ve genel planınızı temel almak için odak noktası olarak kullanılabilir. Desenli bir tasarıma gitmekten korkuyorsanız, odayı bunaltmadan ilgi uyandıracak şerit veya zikzak gibi ince bir desen seçin. Yüksek tüylü halılar, rahatlık hissi yaratmak ve ayağa yumuşak bir dokunuş katmak için idealdir ve odanıza anında lüks ve zengin bir görünüm kazandırır. Daha dayanıklı bir ürünün peşindeyseniz, diğer yandan, özellikle yaşam alanınız evin diğer bölümleri için bir cadde özelliği taşıyorsa düşük tüylü bir halı günlük bakım için daha pratik bir seçenek olabilir.

2. Mükemmel Resmi Görün
Aynı dört duvara bakmaktan sıkıldınız mı? Duvardaki tabloları değiştirmek, oturma odanızı yepyeni hissettirmek için başka bir hızlı çözümdür. İster duvarlardaki konumlarını yeniden düzenleyin ister çerçevelerdeki baskıları veya fotoğrafları güncelleyin, bu basit değişiklik neredeyse sıfıra ve birkaç saat içinde yapılabilir. Sanat ve aynalar da dahil olmak üzere mevcut tüm duvar dekorunuzu kaldırın. Böylece her bir parçayı nereye asacağınıza karar vermeden önce odayı taze bir ışıkta görebilirsiniz. Örneğin, bir şöminenin üzerindeki aynanın konumunu odanın başka bir bölümündeki mevcut bir resimle değiştirmek, büyük bir fark yaratabilir ve mekana yeniden aşık olmanıza yardımcı olabilir.

3. Hızlı Bir Düzeltme Yapın
Yeni bir kanepeye yatırım yapmak her zaman iyi bir seçenek değildir. Bu yüzden, bir sonraki en iyi yolu seçin ve minder koleksiyonunuzu yeniden düzenleyin. Yastıklar, bir planın güncellenmesi için en uygun fiyatlı parçalarından biri olabilir. Bu nedenle eski tasarımları değiştirin ve tamamen ya da yeni kapaklarla değiştirin. Yeni bir görünüm için renk paletini ve desenlerini değiştirin. Şemayı tamamladıklarından emin olmak için bunları halı, örtü veya pencere gibi odadaki diğer yumuşak mobilyalara bağlayın.

4. Hareket Zamanı
Mevcut duvar dekorunuzu yeniden düzenlemeye benzer şekilde, oturma odası düzeninizin konfigürasyonunu değiştirmek, para harcamadan mekanın görünümünü ve hissini yenilemenin başka bir basit yoludur. Pek çok yaşam alanında ana odak noktası olarak, televizyon genellikle belirli mobilyaların açısını belirler. Bu nedenle, başlangıç noktanız olarak bunu önce değiştirmeyi deneyin. Koltukları ve kanepeleri yeniden konumlandırmak, kullanım sırasında odaya bakış açınızı değiştirecektir. Bu nedenle, bunları daha sonra yerleştirilmesi daha kolay olan büfeler, yan sehpalar veya raflar gibi daha küçük parçalara geçmeden önce düşünün. Lambalar, saatler veya süs eşyaları gibi aksesuarların konumunu değiştirmek bile görünümü değiştirmeye yardımcı olacaktır.

5. Bitkilere Odaklanın
Oturma odanız çıplak görünüyorsa, ev bitkileri eklemek biraz yeşillik elde etmenin akıllıca bir yoludur. Büyük bir saksı bitkisi, herhangi bir odadaki bir boşluğu doldurmanın harika bir yoludur ve alanı anında tazeler. Raflardaki daha küçük saksı bitkileri veya bir şömine rafı da yorgun bir planın kalkmış hissetmesine yardımcı olacaktır. Gün ışığı ve bir oda içinde konumlandırma söz konusu olduğunda hepsinin farklı gereksinimleri olduğundan, bitkilerinizi satın almadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Evde evcil hayvanınız varsa, hangi bitkilerin hayvanların etrafında güvenli olduğunu kontrol etmeniz önerilir.

6. Bir Işık Tutun
Devam etmeniz gereken harika bir fikir, herhangi bir odaya bir ortam ışıltısı getirmek için tasarlanmış şık duvar lambaları takmaktır. Duvara monte edilmek üzere tasarlanmış ışıkları sabitleyerek oturma odasını tamamen dönüştürebilir, sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

En iyi otellerin, restoranların ve buluşma yerlerinin odalarına çekici ve göz alıcı detaylar eklemesinin bir nedeni var ve aynısını evinizde yapmamanız için kesinlikle hiçbir neden yok. Oturma odanızın modern, geleneksel veya tuhaflığınıza tamamen benzersiz olması farketmez, sizin için binlerce aydınlatma seçeneği mevcuttur.

Tavan lambanıza uygun duvar lambaları takmak harika bir fikirdir. Ev sahipleri, büyük bir his ve yatıştırıcı bir parlaklık getirdikleri için sarkıt lambalar ararlar.

Duvar lambaları birçok şekil ve boyutta gelir. Salonlarınızın güncel dekoruna en uygun malzemeyi seçebilirsiniz. Önde gelen çevrimiçi perakendeciler, oturma odanızı gerçekten canlandırabilecek çeşitli endüstriyel, pirinç, krom, klasik seçeneklere sahip olacak!
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.