Yatağınızın Altında Saklamamanız Gereken 7 Şey

Saklama alanınız kısıtlıysa, yatağınızın altındaki alan mevsimlik ayakkabılar veya botlar, atamayacağınız hatıralar veya sadece uzak tutmak istediğiniz eşyalar.

Yatağınızın Altında Saklamamanız Gereken 7 Şey
27 Mart 2021 - 00:38
Gibi eşyaları yerleştirmek için pratik bir yer gibi görünebilir, ancak dikkate alınması gereken bazı şeyler vardır. İşte yatağınızın altına ait olmayan 7 şey!

1. Önemli Evraklar
Yatağın altı, yürümeye başlayan çocuğunuz için iyi bir saklanma yeri olabilir, ancak doğum belgeniz, vergi formlarınız ve pasaportunuz gibi önemli belgeler söz konusu olduğunda durum böyle değildir. Bir aile ve iş güvenliği şirketlerine göre, bu eşyalardan birine ihtiyaç duyduğunuzda sadece yatağınızın altını kazmak zorunda kalmayacaksınız, aynı zamanda hırsızlar doğrudan yatak odasına gitme ve yatağın altına bakma eğiliminde olduğundan özel bilgilerinizin elinizden gitmesine sebep olacaksınız.

2. Sık Kullandığınız Eşyalar
Çekmeceli bir yatağınız olmadıkça, her zaman kullandığınız çorap, iç çamaşırı, tişört veya pijama gibi eşyaları asla yatağınızın altında bırakmayın. Her sabah yapmak isteyeceğiniz son şey, yatağın altında doğru çift çorap veya en sevdiğiniz konser tişörtünü aramaktır. Giysilerinizi yatağın altında tutuyorsanız, uzun iç çamaşırı veya çirkin parti kazağı gibi mevsimlik olduğundan emin olun.

3. Hacimli Giysiler
Hazır giyim konusundayken, vakumlu poşetlerde saklanmadıkları sürece, epey yer kaplayacağından yatağınızın altında hacimli giysiler bulundurmaktan kaçının. Bu büyük kışlık ceketler ve kar pantolonları muhtemelen en iyi şekilde bir dolapta, yıl boyunca kıyafetlerinizi sakladığınız yerden uzakta saklanır.

4. Unutacağınız Öğeler
Yatağınızın altındaki alan, sevdiğiniz biri veya mevsimlik dekor için bir doğum günü hediyesi saklamak için harika bir yer gibi görünebilir, ancak aynı zamanda sakladığınız ve sonra unuttuğunuz şeyler için bir kara delik haline gelebilir. Bu, gereksiz dağınıklığa yol açabilir, ilk etapta yatağınızın altına eşya depolayarak kaçınmaya çalışabileceğiniz tek şeydir!

5. Ağır Eşyalar
Yatağınızın altında ağır veya garip bir şekilde şekillendirilmiş herhangi bir şeyi saklamak, yaralanmalar için bir reçete olabilir. Bu işlem sırasında yalnızca sırtınızı dışarı atmak için ağır bir çöp kutusu veya saklama kutusu çıkarmaya çalıştığınızı hayal edin. Ayrıca, ağır eşyaları bir saklama kutusunda sakladığınız her seferinde, çöp kutusu ağırlaştığı için zemini çizme riskiyle karşılaşırsınız.

6. Kırılabilirler Eşyalar
Belki de büyükannenizin süslü porselenlerini ya da teyzenizin kahve fincanı koleksiyonunu almaya hayır diyemezsiniz, ancak yatağınızın altındaki boşluk, kırılganları saklayabileceğiniz bir yer değildir. Bu öğeleri yalnızca taşımaya çalışırsanız kırmakla kalmazsınız, aynı zamanda bu öğeler kırılırsa ve sonunda kendinizi keserseniz bu süreçte kendinize zarar verebilirsiniz.

7. Sık Kullandığınız Çarşaflar
Yatağınızın altındaki boşluk, çarşaf, battaniye ve havlu gibi ekstra çarşafları saklamak için iyi bir yer olabilir, ancak yalnızca bunlara her zaman ihtiyacınız yoksa bu geçerli. Örneğin, uyurken üşüme eğiliminiz varsa, yapmak isteyeceğiniz son şey, gece yarısı yatağınızın altında fazladan battaniyeyi aramaktır. Bununla birlikte, her zaman kullanmadığınız mevsimlik çarşaflarınız, battaniyeleriniz veya havlularınız varsa, bunları yatağınızın altında kapalı bir kapta saklamak işe yarayabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.