Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma

Türk Telekom sizlere hattınız üzerinden kredi alma imkanı sunuyor.

Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma
08 Ocak 2021 - 14:37
Salgın süreciyle birlikte nakit paraya ihtiyaç duyan insanlar “faturalı hat üzerinden nasıl kredi alırım” sorusuna cevap arar oldular. Şimdi biz bu konuyu ele alacağız. Türk Telekom faturalı hatlara bazı şartlar dahilinde kredi sağlıyor o şartlar aşağıdaki gibidir;

• En az 6 aylık Türk Telekom faturalı hat kullanıyor olması gerekir.
• 6 ay süre içerisinde ödemelerinin hep düzenli olmalıdır.
• Hat krediyi kullanacak kişinin üzerine olmalıdır.
• 2 yıl ev ve iş telefonu kullanıyor olmalıdır.
• 2 yıl ev ve iş interneti kullanıyor olmalıdır.

Bu şartları taşımanız dahilinde Türk Telekom şirketi size faturalı hattınız üzerinden kredi sağlıyor.Türk Telekom Üzerinden Kredi Nasıl Kullanılır?
Türk Telekom’um verdiği kredi normal bankaların verdiği şekilde değildir. Tüm şartları karşıladığınızda herhangi istediğiniz bir Türk Telekom bayisine gidiyorsunuz ve oradaki bayi görevlilerine kimliğinizi verip kredi olarak telefon almak istediğinizi söylüyorsunuz. Bayi görevlileri kimliğinizle gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sizin hak kazandığınız iki cihazı size veriyorlar ve sizde bu cihazla nakit ihtiyacınızı karşılıyorsunuz.

Türk Telekom Kredi Limiti Ne Kadardır?
Türk Telekom bayisinin size verebileceği kredi limiti 5 bin TL hatta kredi notunuzun yüksekliğine göre 7 bin TL’ye dahi çıkması mümkündür. Ne kadar fazla kredi kullanırsanız cihazdan size o kadar fazla miktarda para kalacaktır. Bu nedenle faturalı hattınızın ödemelerini düzenli yapmaya gayret gösterin. Bir gün nakit ihtiyacınız olursa ve bankalarla da sorunluysanız hattınız üzerinden bu şekilde nakit ihtiyacınızı karşılarsınız.

Türk Telekom Kredi Vadesi Kaç Aydır?
Türk Telekom bayisinden alacağınız kredinin vadesi 3, 6, 9, 12 ay şeklindedir.

Türk Telekom Bayisinden Kredi Alınan Hat kapatılır Mı?
Türk Telekom bayisinden kredi almışsanız eğer, borcunuzun tamamını bitirmeden hattınızı kapattıramaz, başka operatöre taşıyamazsınız. Eğer ki illa taşımak istiyorsanız cayma bedelini ve kullandığınız kredinin bedelini tek seferde ödemek zorunda kalırsınız.

Nakit ihtiyacının olması durumunda işe yarayan bir çözüm gibi dursa da çok zor durumda kalmadıkça GSM şirketinden kredi alınması tavsiye edilmez çünkü herhangi bir cayma durumunda çok büyük miktarları tek seferde ödemek zorunda kalabilirsiniz. Buda elinizin sıkışık olduğu dönemde ekstra bir borçlanma demektir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.