Sigorta Olmadan Banka Kredi Verir Mi?

Günümüzde ihtiyaçların artması, hayatın pahalılaşması dolayısıyla kişiler kredi almak için bankalara başvurmaktadır.

Sigorta Olmadan Banka Kredi Verir Mi?
08 Ocak 2021 - 14:33
Bankalar bu kredilerin çoğuna olumlu yanıt verse de kredi alacak bireylerde bazı şartlar aramaktadır. Bankaların bakacağı şartlar arasında en az 6 aydır sigortalı çalışan olmak önem teşkil eder. Sigortasız çalışmanın yasak olması da bu şartı aramalarında etkendir. Ancak sigortalı bir çalışan değilseniz ve kredi çekmek istiyorsanız bankalar belli şart ve teminat öne sürerek kredi verebilirler.

Bu durumda bankalar sigortası olmayan bir kişiye de kredi verebilmektedir. Ancak bu kredi karşılığında ödemenin nasıl yapılacağı hususunda bir güvence olmasını isterler. Yani sigortanız olmadan kredi alabilmek için bankaya teminat göstermeniz gerekmektedir.


 
Sigorta Olmadan Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?
İpotek göstererek kredi alma: Üzerinizde olan ev, araba gibi mülklerinizi bankalar ipotek altına alır. Bu sayede banka için verdiği para garanti altına alınmış olacak ve size kredi sağlayacaktır. Ekspertiz raporuna göre ipotek gösterdiğiniz mülkün değerinin %50, % 70 ine kadar kredi alabilirsiniz. 

Yüksek kredi notu ile kredi alma: Kredi başvurularında bankaların önem verdiği noktalardan biri de kredi notudur. Kredi notunuzun yüksek olması bankanızın size güveni ile doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple, kredi notunuzun yüksek olması sigortanız olmasa da kredi alabilmeniz açısından büyük bir avantaj sağlar.  
 
Kredi Notunu Yükseltmek Ve Kredi Çekmek
Kredi notu, bankaların kredi vermesi açısından önemlidir. Kredi notunuz ne kadar yüksekse istediğiniz krediyi alma imkânınız da o kadar yüksek olacaktır. Bunun için ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Düzenli bir gelirinizin olmasının yanında kredi notunuzun yüksek olması kredi çekebilmeniz için avantaj sağlar.

İhtiyacınız olan krediyi almak için bir diğer yöntemse memur ve firma sahiplerini kefil göstermektir. Ayrıca, anne, baba gibi birinci dereceden yakınlarınızın gelirlerini beyan ederek de kredi alabilirsiniz. Daha önce bir krediyi düzenli şekilde ödediyseniz, bankanızın adınıza kredi vermesi kolaylaşacaktır.

Sigorta olmadan kredi veren bankalar ise merak konusu olmuştur. Bankaların hemen hepsi belirli şartlar dâhilinde sigortaya bakmaksızın kredi verebilmektedir. Bunlar, Halkbank, İş Bankası, Denizbank, ING Bank, Finans Bank gibi bankalardır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.