Tırnak Şekillerine Göre Doğru Oje Rengini Belirleme

Manikür tercihiniz ve oje seçiminiz birbiriyle bağlantılı olmalıdır. Tırnağınızın kendi şekli nasıl bir oje rengi seçmeniz gerektiğini haber ediyor.

Tırnak Şekillerine Göre Doğru Oje Rengini Belirleme
27 Ocak 2021 - 21:09
Tırnak şekline göre hangi oje rengini seçmelisiniz cevapları burada. Tırnak şekline göre oje rengi seçmek için aşağıdaki detaylara göz atmanızda fayda var:

Kısa ve Küt Tırnaklar
Kısa tırnakları daha uzun göstermek için oje rengini doğru seçmelisiniz. Parlak oje renkleri tırnakların daha keskin gözükmesini sağlayarak uzun olduğu hilesini yaratır. Bu nedenle tırnaklarınız kısaysa ve biraz daha uzun göstermek isterseniz tercihinizi daha çok canlı oje renklerinden yana kullanabilirsiniz. Bu tarz maniküre sahip tırnaklar için riskli oje renkleri de vardır. Özellikle tam tersi etkiler yaratacağından dolayı mavi ve siyah tonları kısa tırnaklı kadınların uzak durması gerekenler arasında bulunuyor. 

Kısa ve Yuvarlak Tırnaklar
Yuvarlak yapıya sahip olan tırnaklara daha çok koyu renkler yakışır. Özellikle kırmızı ve pastel tonları bu tarz tırnak biçimleri için doğru seçimdir. Yalnız oje sürerken tırnak kenarlarına taşırmamaya özen gösterin. Bu hile sayesinde tırnaklarınız olduğundan biraz daha ince gözükmüş olacaktır. 

Uzun ve İnce Tırnaklar
Bu tarz özelliklere sahip olan kadınların tırnak şekline göre oje rengi belirleme konusunda en şanslı grup olduğunu belirtmek gerekir. Her rengin iyi duracağı bu tarz tırnak şekline en çok bordo tonları yakışıyor. Koyu bordo tonları bu tarz tırnakların daha cazibeli gözükmesini sağlar. Mavi ve mor tonları ise çocuksu bir görünüm yaratacağından bu tarz tırnak yapısına sahip olan kadınlara daha az önerilmektedir. 

Uzun ve Geniş Tırnaklar
Tırnaklarınızın şekli buysa çoğu oje rengini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her oje rengini iyi bir şekilde taşıyan bu tırnaklara koyu renk ojeler daha çok yakışır. Öte yandan parlak ve simli oje renklerini de bir hayli iyi taşıdıklarının altını çizmek gerekir. Tırnakları daha küt yapıda olan kadınlar ise bir törpü yardımıyla tırnaklarını yuvarlak hale getirerek oje seçeneğini daha genişletebilirler. Özellikle bu tarz özelliklere sahip olan tırnaklara çok daha fazla oje rengi yakışmaktadır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.