Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere verilir?

Kredi kartları hayatlarımızda büyük bir yeri olan, teknolojinin getirdiği bir gerçektir.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere verilir?
08 Ocak 2021 - 14:25
Teknolojik imkanların hemen hepsinde olduğu gibi kredi kartlarının da doğru kullanımı oldukça önemlidir. Limitsiz kredi kartı kullanmak ise birçok insanın hayallerini süslemektedir. 

Limitsiz kredi kartı, bir sınırı olmadan kullanabileceğiniz bir kart gibi algılansa da aslında limiti çok yüksek olan kredi kartlarına verilen isimdir. Yani diğer tüm kredi kartları gibi onun da bir limiti vardır. Limitsiz kredi kartlarının limitleri kişinin banka sicili ve kredi notu gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Özellikle kredi notu yüksek olan bireyler limitsiz kredi kartına sahip olabilmektedir.Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir? 
Limitsiz kredi kartının kimlere verileceği hususunda bir kesinlik yoktur.  Sicili düzgün, kredi notu yüksek olan kişiler limitsiz kredi kartı sahibi olabilir. Platin veya Gold kartlarda otomatik limit yükseltmek mümkün olduğundan bu kartlara da limitsiz kartlar demek yanlış olmayacaktır.

Limitsiz Kredi Kartı Sahibi Olmak İçin Gereken Şartlar ve Belgeler Nelerdir?
Ülkemizde ve dünyada yaygın olan kredi kartlarının bir türü olan limitsiz kredi kartları, limitlerinin yüksek olması sebebiyle bu şekilde adlandırılır. Peki, böyle bir karta sahip olmak için ne gibi şartlar gerekmektedir?

Kartınızın limitini yükseltmek için şubeye gitmeniz bile gerekmeyebilir. Bir telefon aracılığıyla bile düşük limitli kartınızın limitini yükseltmeniz mümkün. Yani, herhangi bir belgeye ihtiyacınız olmadan limitsiz kredi kartı kullanıcısı olabilirsiniz. Fakat bu tür bir kredi kartı sahibi olmak için bazı şartlar gerekmektedir. Bankalar bu konu üzerinde titizlikle duruyor ve yaşanacak problemler karşısında güvence sağlaması açısından kartınızda bir miktar para olmasını istiyor. Bunun yanında bankaların öne sürdüğü şartlar şöyledir:

- Belgelediğiniz gelirin oldukça yüksek olması
- Kredi notunuzun yüksek seviyede olması 
- Kredi sicilinin temiz olması, herhangi bir olumsuzluk bulunmaması 
- Bankada yüksek miktarda nakit paranızın bulunması
- Banka hesabını aktif bir şekilde kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Bankaların sunduğu şartlar değerlendirildiğinde, limitsiz kredi kartının kullanımı kolay olsa da sahip olmanın zor olduğunu söylemek mümkün. Bu sebeple, limitsiz kredi kartları genellikle büyük firma ve işletme sahiplerine verilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.