Saç Kesiminden Önce Bilmeniz Gerekenler

Instagram da çok uzun süre kaydırdıktan sonra, kuaförünüzü arama dürtüsünü hissedebilirsiniz. Bunu başarabilirim! dersiniz.

Saç Kesiminden Önce Bilmeniz Gerekenler
15 Mart 2021 - 08:57
Sadece yüksek bakım, öngörülemez ve çoğu zaman asi saç kesimlerinin gerçekte ne kadar yüksek bakım gerektirdiğini hatırlatmak için söylüyorsunuz. Bu size tanıdık geliyorsa, hepimizin orada olduğunu bilerek, bunu yürekten alın.

Küt Saç Kesimleri Her Zaman Arkadaşınız Değildir
Tabii ki, pek çok insan bu cesur görünümü istiyor ve yüz şekilleri dikkate alınmalıdır, ancak birkaç deneyime dayanarak, saçınızın geri kalanına karışan ince dalgalı kesimlerin bir oyun değiştirici olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha uzun kesimler, yüzünüzü çerçevelemek için harika bir iş çıkarır ve sabah rutininizi çok daha kolay hale getirir.

Çok kalın ve Çok İnce Kesim Arasındaki Hassas Dengede Ustalaşın
Bu hem bir sanat hem de bir bilim ve bazen bir deneme yanılma meselesidir, ancak bir sonraki randevunuzda sıcak koltuğa geçmeden önce, yalnızca saçınızdaki uzunluğu değil, tercih ettiğiniz kalınlığı da göz önünde bulundurun. Kuaförünüzden saçınızı yavaşça kesmesini isteyin. Böylece ne kadar ince veya ağır olmaları gerektiğini anlayabilirsiniz. Tam ortada bir yere nişan almayı öneriyoruz. Bu, ne kadar yönetilebilir olduklarına dair bir dünya fark yaratacaktır.

Salona Sık Sık Gitmeye Hazırlıklı Olun
Patlamalara sahip olmak, onlarla birlikte gelen büyük bakımı kabul etmektir. Stilistiniz ücretsiz kesim düzeltmeleri sunabilir ve öyleyse, bu avantajdan faydalandığınızdan emin olun. Hemen makasa uzanmaya direnin.

Tüm Mini Saç Aletlerini Toplayın
Her zamanki kürek fırçası yerine, biraz ekstra etki için küçük yuvarlak bir fırça kullanmayı tercih edin. Saçların uçlarını zıt yönlerde kurutun ve biraz hacim ile hareket için orta bölümü yumuşak bir şekilde kıvırın. Saçınız doğal olarak dalgalı ve bazen kontrolden çıkmış olsa da bu teknik, kesimlerde asla başarısız olmaz.

Küçük bir yassı demir başka bir zorunluluktur ve saçlarınıza cilalı, şık bir görünüm verebilir. Aynı zamanda biraz çılgınlıktan kurtulduklarında günü kurtarmasıyla da bilinir. Saçlarınıza çeki düzen vermek için, ısıya karşı koruyucu sprey uygulayın ve yuvarlak fırçayla kullandığınız aynı kıvırma yöntemini tekrarlayın.

Saç Tokası ve Kuru Şampuan Kullanın
Saçlarınızı doğal yağlarından çıkarmaktan kaçınmak için ne sıklıkla yıkayacağınızı sınırlamaya çalışın. Çok fazla kuru şampuan işe yaramaz, ancak proaktif olarak kullanıldığında çok yardımcı olabileceğini görebilirsiniz. Bazen kaküllerinizi yıkadıktan ve şekillendirdikten sonra, kökleri gün boyu canlı ve taze tutmak için hafifçe kuru şampuan püskürtmek işe yarayabilir ve en şirin görünüm olmasa da yağlanmayı önlemek için geceleri onları birkaç klipsle alnınızdan uzaklaştırmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Kaküllerinizin Yaşamasına İzin Verin
Göz önünde bulundurulması gereken pek çok kesim türü ve çeşitli stil teknikleriyle birlikte bunalmış hissetmek kolaydır. Saç kesimi bir taahhüttür, ancak en önemli olabilecek tek numara saçınızın kendisiyle değil, zihniyetinizle ilgisi vardır. Ara sıra meydana gelen kaosu kucaklayın. Kesimlerinizi, yersiz olduklarında bile sevmeyi öğrenin ve sonuçta aslında zahmetsiz olduklarını fark edebilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.