Her Kadının Sahip Olması Gereken 9 Güzellik Ürünü

Güzelliğe ilk girdiğinizde, internetteki her öğreticiyi, favori videoyu ve olmazsa olmazlar listesini izlersiniz ve bilinmesi gereken her şeyi öğrenene kadar asla durmazsınız.

Her Kadının Sahip Olması Gereken 9 Güzellik Ürünü
15 Mart 2021 - 08:50
Ancak size kimsenin söylemediği şey, piyasadaki en ucuz ürünleri alsanız bile güzelliğin pahalıya mal olabileceğidir. Bir kişi üç temel, büyük bir fırça seti ve 10 aşamalı bir cilt bakımı rutini ihtiyacınız olduğunu söylediği için bunu yapmaz; benzersiz, çok yönlü ürünlerle dolu sağlam bir güzellik rutinine sahip olmak oldukça fazla ayrıştırılabilir. Bunun için olmazsa olmaz bazı güzellik ürünlerine sahip olmanız gerekir.

1. Makyaj Temizleyici
İster tam yüz ister temelleri uygulayın, istisnasız bir makyaj temizleyiciye ihtiyacınız var. Cilt bakımının ilk kuralı yatmadan önce makyajınızı çıkarmak ve yüzünüzü temizlemektir, ancak kaliteli bir makyaj temizleyicinin tek kullanımı bu değil: Maskara veya göz kalemi üzerindeki lekeleri çıkarmak, renk örneklerini çıkarmak ve allık veya bronzlaştırıcıyı tonlamak için de kullanacaksınız. Çevre dostu ve sürdürülebilir bir makyaj temizleyici için ped olanları tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

2. Yüksek Kaliteli Şampuan ve Saç Kremi
Güzel bir şampuan ve saç kremi güzellik rutininizi tamamen değiştirecek. Şampuan ve saç kremi, saçınıza sürdüğünüz en önemli ürünlerden bazılarıdır. Sizi her şeyden çok, güzel bir saç gününe hazırlayan şey bunlardır. Bir ton para harcamanıza gerek kalmasa da saç tipinize uygun bir ürüne yatırım yapmalısınız. Bir saç ürününde isteyebileceğiniz her şeyi yapabilen, düzleştiren, parlatan, hacim kazandıran ve güçlendiren, saçlarınızı şekillendirmek zorunda kalmadan mükemmel durumda bırakan bir tercih yapmanız en büyük faydayı sağlayacaktır.

3. Kuru Şampuan
Saç demişken, 'son, kuru şampuanınızı' yapmak çok önemlidir. Saç derinizdeki gresi veya yağı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda stilinizi uzatır ve ikinci veya üçüncü gün bile saçlarınıza hacim ve doku kazandırır. Tüm kuru şampuanlar eşit yaratılmamıştır; çok fazla birikmeye neden olmayacak veya köklerinizde beyaz bir döküm oluşturmayacak birini seçmek önemlidir.

4. Uzatıcı ve Hacim Veren Maskara
Harika bir makyaj görünümünün anahtarı her zaman maskaradır. Gözlerinizi açar ve üstüne hiçbir şey koymamış olsanız bile uyanık görünmenizi sağlar. Koleksiyonunuzda yalnızca bir maskara istiyorsanız hem uzayan hem de hacim veren bir maskara seçin. Kirpiklerinizi uzun, kalın hale getirecek ve gün boyu yerinde bir kıvrık tutacaktır.

5. Nötr Göz Farı Paleti
Günlük olarak ne kadar göz farı kullanırsanız kullanın, koleksiyonunuzda gündüz ve gece görünümleri oluşturmak için en az bir seçeneğin olması yardımcı olur. Önemli bir nokta, seçtiğiniz paletin, ışıktan derin gölgelere kadar güzel bir yelpazeye sahip olduğundan emin olmaktır. Böylece diğer paletlere dalmak zorunda kalmadan veya eksik olduğunuzu hissetmeden çeşitli görünümler yaratabilirsiniz.

6. Gece Kremi
Gece cilt bakımı rutininiz, cildinizi kurutan ve tahrişe neden olan tüm eksfoliyatörleri, asitleri ve retinolleri kullandığınız zamandır, ancak aynı zamanda rutininizde daha kalın ve daha yumuşatıcı ürünler kullanmaktan kurtulabileceğiniz noktadır. Sadece uyumaya gittiğinizde bile cilt bakımı rutininizi biraz daha lüks hale getirmek istiyorsanız, bir gece kremine sahip olmak zorundasınız. Kremi seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

7. Göz Kremi
Çoğumuz cilt bakımı rutinlerimizde neden bir temizleyiciye veya nemlendiriciye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz, ancak eksik olan bir şey varsa o da göz kremidir. Göz altı yüzümüzün en ince derisidir. Bu da genellikle en kuru oldukları ve en çok yardıma ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Gece nemlendiriciniz genellikle işe yarayabilir, ancak gündüz ve gece kullanabileceğiniz, rahatlatıcı, serinletici ve gözlerin altında yumuşatıcı bir şey istiyorsanız, ince eleyip sık dokuyarak bir araştırma yaptıktan sonra bir ürün tercih edebilirsiniz.

8. Günlük Nemlendirici
Gece nemlendiriciniz muhtemelen makyaj altında giymek için biraz fazla yoğun. Cilt bakımı rutininizin son adımı olarak uygulayabileceğiniz bir nemlendiriciye sahip olmak, hızla çökecek ancak kuruyan veya gözenek tıkayan makyaj arasında bir tampon oluşturacak, sabah cilt bakımı rutininizi ve muhtemelen cildinizi de çok daha iyi hale getirecektir. Makyajdan önce rutinlerinizde sabah nemlendiricisi kullanmak, çok daha az kırılma olduğunu fark etmenize yardımcı olacaktır.

9. Kirpik Kremi
Kalbinizde bir güzellik aşığıysanız, muhtemelen sahip olduğunuz veya duyduğunuz her şeyden farklı olarak yeni, yenilikçi formülleri ve ürünleri denemekten zevk alırsınız. Zamanla doğal olarak daha dolgun, daha güçlü kirpikler elde etmenize yardımcı olan kirpik kremi kullanarak, en havalı ürünlerden birine sahip olabilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.