Sabahattin Ali Sözleri Resimli

Türk Edebiyatının en önemli ve sevilen yazarlardan biri olan Sabahattin Ali nin roman ve öykü türünde pek çok eseri vardır. Bu eserler günümüzde dahi uzun süre çok satılanlar listelerinde üst sıralarda yer almıştır.

Sabahattin Ali Sözleri Resimli
24 Ocak 2021 - 19:21 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 16:55
Sabahattin Ali özellikle büyük bir aşk hikayesinin konu edindiği Kürk Mantolu Madonna eseri ile bilinmektedir. Sabahattin Ali sözleri sosyal mecralarda çok fazla ilgi görmekte ve paylaşılmaktadır. Siz de yazımızda Sabahattin Ali'nin en çok sevilen romanlarından kesitler bulabilirsiniz.

Sabahattin Ali'nin Romanlarından Alıntılar
Romanlarında derin anlamlar yatan Sabahattin Ali'nin sözleri pek çok kişi tarafından alıntı olarak kullanılmaktadır. Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan, Kuyucaklı Yusuf gibi çok sevilen romanlarından alıntılar için sayfamıza göz atabilirsiniz. Bu sözleri sevdiklerinizle paylaşabilir ve yüzlerinde tebessüm oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel bir günde alacağınız anlamlı bir hediyenin not kısmına Sabahattin Ali'nin sözlerinden birini yazarak fark oluşturabilirsiniz. En çok sevilen Sabahattin Ali sözleri için yazımızı inceleyebilir ve Sabahattin Ali'nin en sevilen romanlarından alıntıları okuyabilirsiniz.

Editörlerimizin seçtiği en güzel 5 Sabahattin Ali sözü
1- Sensin, kalbim değildir, böyle göğsüme vuran.
2- İnsanlara ne kadar muhtaç olursam, onlardan kaçmak ihtiyacım da o kadar artıyordu.
3- Ben dünyadan ziyade, kafamın içinde yaşayan bir insanım.
4- Ve dikkat ettim, susanlar daha iyi anlaşıyorlar.
5- Alışıyorsun zamanla. Asla bitmiyor.Ne derlerse desinler; biz kalbimizin ve kafamızın doğru bulduğu şeyleri, etrafın ne Dediğine bakmadan yapmalıyız.

Halbuki ben, ne kadar saçma olursa olsun, yan yana bulunduğumuz zamanın durup kalmasını, asla bitmemesini temenni ediyordum.

Başkalarına gülsem de senden uzakta kalsam da sevmediğini bilsem de ben gene sana vurgunum.Ve bir gün her şey bitti... O kadar basit, o kadar kati bir şekilde bitti ki, ilk anda işin azametini anlamak benim için mümkün olmadı.

Sevmek, seviyorum demek değildi, fedakarlıktı, ait olmaktı, sahiplenmekti. şimdileri bilmem ama sevmek eskiden sakınmaktı.

Niçin uyandım? Niçin bana kendimi unutturan uykum sürüp gitmedi?Artık hiçbir şeyin değişmesine imkân yok. Lüzum da yok.

Dünyada bana ne istiyorsun diye sorsalar, hiç düşünmeden vereceğim cevap şu olur; Anlaşılmak İstiyorum!

Yarın öldüğümüz zaman “Dünya da Neler Gördünüz?” diye sorsalar, verecek cevap bulamayız. Koşmaktan görmeye vaktimiz olmuyor ki...Belki de yeni bir başlangıç yapmanın vaktidir. Yeni bir başlangıç için her şeyi yıkmanın vakti.

Yok olmak isteğiyle kalbim attığı zaman, bana “Yaşa” der gibi gülen senin yüzündü.

Başkasına nerhamet etmek, ondan daha kuvvetli olduğunu zannetmektir. Ne kendimizi bu kadar büyük, ne de başkalarını bizden daha zavallı görmeye hakkımız yoktur.Etrafımız o kada çirkefle dolu ki, temiz kalmak için tek çare, kendi dünyamıza çekilmek.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.