Parlak Bir Cilt İçin En İyi 7 Meyve ve Sebze Suyu

Asırlık Güzellik içeriden gelir Sözünü hatırlıyor musunuz? Bu söz, zararlı yiyecekler yemeye alışmış günümüz kuşağı için geçerli denilebilir.

Parlak Bir Cilt İçin En İyi 7 Meyve ve Sebze Suyu
22 Şubat 2021 - 21:43 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 22:09
Yağlı ve şekerli yiyecekler vücutta akne oluşumuna, koyu halkalara, donuk ve yorgun cilde yol açan toksinler oluşturabilir. Vücudunuzun burada ihtiyacı olan şey, düzenli cilt bakımı diyetiyle birlikte derinlemesine iç temizlemedir. 

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak söz konusu olduğunda meyve suları en iyi arkadaşlarınızdır. Doğal ve kusursuz görünmenize yardımcı olmak için dünyadaki tüm pahalı kremlerin yerini tutabilirler. Meyve suları besin açısından zengindir ve vücuda hızla emilir, ancak her meyve suyu sizin için aynı görevi görmez. Bu yazıda, hangi meyve sularının sizi parlak bir cilde götüreceğini anlatacağız. 

Havuç Suyu
Havuç suyunun birçok faydası, onu cilt bakımı için mükemmel kılar. Zengin bir A vitamini kaynağı, vücudumuzdaki toksinlere karşı savaşan ve sonuç olarak yaşlanma sürecini yavaşlatan doğal bir antioksidan görevi görür. Aynı zamanda güneşin oluşturduğu hasarlarla lekeleri azalttığı, pigmentasyona bağlı düzensiz cilt tonlarını tedavi ettiği, sivilceleri iyileştirdiği, vücudu ve cildi iyi bir şekilde nemlendirdiği bilinmektedir. Böylece genç ve parlak bir cilde kolayca erişilebilme imkanı sağlamaktadır. Havuç suyu, parlak ten rengi için en iyi meyve sularından biridir.

Tüketmek İçin En İyi Zaman: Sabahın erken saatleri, maksimum fayda için içmek en iyi zamandır.
Günlük Önerilen Porsiyon: Günde en fazla 120 ml tüketilmelidir. 

Domates Suyu
Domates suyu, genç kalmanın sırrı olan antioksidanlarla doludur. Oksidatif koruma sağlayan C Vitamini, A Vitamini ve Likopen bakımından zengindir. Diğer faydalarından bazıları, bronzluğu azaltmak, yağlı ciltte sebum salgısını azaltmak için büyük gözenekleri küçültmek, akneyi ve cilt renginin solmasını önlemek ve tedavi etmek, domatesi parlak bir cilt için en iyi meyve suyu haline getirmektir. Sabah, çayı veya kahve içmek yerine bir bardak domates suyu tüketmeniz, parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır. 

Tüketmek İçin En İyi Zaman: Sabahın erken saatlerinde bir bardak domates suyu tüketebilirsiniz. Asitlik oranını azaltmak için bir miktar tuz veya bal kullanabilirsiniz.
Günlük Önerilen Porsiyon: 1 Bardak.

Limon Suyu
Sabahları bir bardak limon suyu tüketmek, vücudu detoksifiye etmede ve içten dışa temizlemede harikalar yarattığı bilinmektedir. Limon suyu, yazın parlak bir cilt için ferahlatıcı meyve sularından biridir. C vitamini barındıran limon suyu, cildimizin genç ve parlaklığını korumaktan sorumlu olan kolajen oluşumuna yardımcı olur. Düzenli limon suyu tüketimi sivilce, donuk cilt, kırışıklıklar, koyu lekelerle baş etmede yardımcı olabilir ve parlak bir cilt için en iyi meyve suyudur.

Tüketmek İçin En İyi Zaman: Ballı limon suyunun sabah ilk iş olarak içilmesi tavsiye edilir.

Günde Önerilen Porsiyon: Karın ağrısına yol açabileceğinden en fazla 1 bardak tüketilmelidir. 

Portakal Suyu
Limon gibi portakallar da C vitamini bakımından zengindir ve vücudun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olarak cilt dokusunun iyileşmesine ve berrak ten rengi oluşmasına yardımcı olur. Düzenli olarak bir bardak portakal suyu içmek de diğer cilt rahatsızlıklarını önleyecektir. Portakal suyu, son derece nemlendirici ve cildinizi kuruluk, çatlama ve pul pul oluşumlardan uzak tutan doğal içecekler arasında yer alır. Sitrik asit bakımından zenginliğe sahip portakallar, cildinizin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Parlak ciltler için en iyi meyve suyudur.

Tüketmek İçin En İyi Zaman: Sabah erken saatlerde ya dayemeklerden hemen önce tüketilmelidir.

Günlük Önerilen Porsiyon: Günde 2 bardak portakal suyu içilebilir.

Salatalık Suyu
Donuk, cansız cildi muhteşem ışıltılı bir cilt ile değiştirmek istiyorsanız, sadece bir bardak taze salatalık suyu tüketebilirsiniz. Salatalık,barındırdığı yüksek su sayesinde vücudunuz tüm toksinlerden arınır ve cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur. K, C, B-6, magnezyum ve kalsiyum gibi yüksek miktarda vitaminler, güzel ve parlak bir cilt oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Tüketmek İçin En İyi Zaman: Sabahın erken saatlerinde salatalık suyu tüketebilirsiniz.
Günlük Önerilen Porsiyon: Düşük kaloriye sahip olduğu için günde 2 ila 3 defa tüketilebilirsiniz.

Nar Suyu
Nar, kendi başına bir güzellik merkezidir. Cilt bakımı ve günlük bir bardak taze nar suyu, ciltte onarılamayacak gibi görünen bir mucize bile yaratabilir. C vitamini ve K vitamini bakımından zengindir. Hücre yenilenmesine yardımcı olmak için yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda yumuşak, esnek cildinize doğal bir ışıltı katarak kanı arındırır. Nar suyu, parlak bir cilt için en ideal meyve suyudur.

Tüketmek İçin En İyi Zaman: En iyi fayda için sabahın erken saatlerinde tüketilmelidir.
Günlük Önerilen Porsiyon: Günde 1 ila 2 bardak nar suyu tüketebilirsiniz.

Elma Suyu
Elma suyu, doğal ve parlak ciltler için ideal cilt besindir. Meyvede bulunan antioksidanlar, erken yaşlanmayı ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatır, böylece cildiniz uzun süre yumuşak ve esnek kalır. C vitamini ile yüklü olan elma suyu, cildinizin dokusunu iyileştirmenin yanı sıra, temiz ve parlak bir cildi destekleyebilir. Elma suyu, sağlıklı ve parlak bir cilt için en iyi meyve suları arasında yer alır. 

Tüketmek İçin En İyi Zaman: Elma suyu, aç karnına veya yemeklerden hemen önce içilmelidir. 
Günlük Önerilen Porsiyon: Günde maksimum 2 bardak elma suyu tüketilmelidir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.