Örge Volkan Kimdir

Rock müziğin başarılı ve sevilen seslerinden Örge Volkan; 3 Ağustos 1985 yılında Kıbrısta doğdu.

Örge Volkan Kimdir
11 Şubat 2021 - 00:37
Devam eden hayatında kendisine gitar hediye edilmesinin ardında amatörce müziğe başlasa da yarıda bırakmayıp, lisansını Kocaeli Üniversitesi Müzikoloji bölümünde bitirdi ve hemen akabinde Yakın Doğu Üniversitesinde yüksek lisansını aldı. Bu süreç boyunca çokça sahnelerde bulunan Örge Volkan Türkiye`nin sevilen seslerinden rahmetli Murat Göğebakan ile yaptığı düet ile birlikte Türkiye müzik piyasasına da giriş yaptı.

Ailevi ve sağlık sebeplerinden dolayı Kıbrıs`a geri dönmek zorunda kalan Örge Volkan;  devam eden müzik kariyeri boyunca “Uzaklar” ve “Taa” albümlerine imza atarken aynı zamanda Beddua ve Atabarı şarkılarını da single olarak piyasaya sürdü. Özellikle Atabarı gerek klibiyle gerekse Örge Volkan`nın kendine has tarzı ve yorumuyla oldukça beğenildi. 

Amatör müzik hayatından bu yana gerek mekân gerekse festival, turne ve konserlerde Kıbrıs`ta, Türkiye`de ve İngiltere`de çokça sahne aldı. Bunların yayında birçok TV ve radyo programına katıldı. Yüksek enerjili sahne performanslarıyla ve kendine ait besteleri, müzikleriyle dinleyenlerini hayran bırakan Örge Volkan, pandemi sürecinde her ne kadar hayranlarından ayrı kalsa da dinleyenleri/sevenleri için mükemmel projeler hazırlamaya devam ediyor.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.