Organik Cilt Bakımı Gerçekten Daha mı İyi?

Bu soruyu yanıtlamaya başlamadan önce, organik cilt bakımı teriminin ne anlama geldiğine bakmamız gerekiyor.

Organik Cilt Bakımı Gerçekten Daha mı İyi?
07 Mart 2021 - 00:03
Organik cilt bakımı, genellikle böcek ilacı içermeyen, organik olarak yetiştirilen bileşenler içeren cilt bakım ürünleri olarak tanımlanır. Sert yapay katkı maddelerinin çok az veya hiç olmadığına inanılan ve bu anaçla pazarlandığı için, organik ürünler cilt için daha uygun kabul edilir.

Cilt bakım piyasası, son on yılda organik cilt bakımına doğru büyük bir değişim gördü. Bunun nedeni, müşterilerin ciltlerine hangi malzemeleri koydukları konusunda daha bilinçli ve daha bilgili hale gelmeleridir. Sertifikalı organik cilt bakımı kullanmanın birçok avantajı vardır. Bunları tek tek inceleyelim ve sonra organik cilt bakımının gerçekten daha iyi olup olmadığına karar verelim.

1. Sert Kimyasallar İçermez
Pek çok geleneksel cilt bakım ürününde ftalatlar, sodyum lauril sülfat ve parabenler gibi endokrin bozucu kirleticiler vardır. Bağışıklık, üreme ve endokrin sistemleri bu tanımlanan kanserojenler tarafından bozulabilir. Ne kadar çok ürün kullanırsanız, daha yüksek toksik konsantrasyonlar vücudunuza ulaşır ve birikerek yolun ilerisinde sorunlara neden olur.

En yaygın kullanılan bileşenlerden ikisi, parabenler ve ftalatlar, kanser ve tip II diyabet ile ilgilidir.

Organik cilt bakım ürünleri tamamen doğal malzemelerle yapıldığından, organik sertifikalı olduğu sürece bir ürünün %100 tehlikeli kimyasallar içermediğinden emin olabilirsiniz.

2. Besinler Açısından Zengindir
Organik cilt bakımı, organik gıdalarla aynı standartları takip eden bileşenler içerir. Bu, herhangi bir kimyasal, böcek ilacı veya sert olan gübre içermedikleri anlamına gelir. Ucuz dolgu maddesi olarak kullanılan birçok kimyasal içerik, yarardan çok zarar verir. Birkaç hafta cildiniz daha parlak görünebilir, ancak sentetik bileşenler uzun vadede tahrişe, duyarlılığın artmasına ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir, ancak organik cilt bakımı kullandığınızda üründeki bileşenler vücudunuzla uyum içinde çalışır. Bu, cildinizin kendi kendine onarılmasına ve mükemmel sağlığa ulaşmasına yardımcı olur.

3. Erken Yaşlanmayı Önler
Erken yaşlanmanın başlıca nedeninin aşırı güneşe maruz kalma olduğunu biliyor muydunuz? Bulutlu bir günde bile, UV ışınları cildimize zarar verir. Bu yüzden güneş kremleri böyle bir gerekliliktir.

Ne yazık ki, zararlı etkileri olmayacak bir güneş kremi almak çok zor olabilir. En yaygın kullanılan güneş koruyucu filtrelerden 3'ü oksibenzon, retinil palmitat ve oktokrilendir. Bu bileşenlerin iyi koruma sağladığı kanıtlanmış olsa dagüvenlikleri şüphelidir.

Organik güneş koruyucu ürünler, titanyum oksit, çinko oksit ve demir oksit gibi doğal mineral bileşenler içerir. Böylece sağlığınızı tehdit etmeden cildi doğal olarak korurlar.

4. Alerjenik Değildir
Organik cilt bakım ürünlerinin, sert kimyasallar nedeniyle alerjik reaksiyonlara, iltihaplanmaya veya tahrişe neden olma olasılığı daha düşüktür. Organik ürünlerin kullanımı alerjik bir reaksiyonu tetiklerse, bunun nedeni büyük olasılıkla tespit edilmesi daha kolay olan doğal bir içerikten (yer fıstığı veya çilek gibi) kaynaklanacaktır. Bir ürünü satın almadan önce içindekiler listesine bakmak bunu önleyebilir.

5. Çevre Dostudur
Cilt bakımı için organik ürünler, sürdürülebilir uygulamalar kullanılarak yetiştirilen ve işlenen organik içeriklerle başlar. Bu maddeler sert katkı maddelerine sahip olmadıkları için kanalizasyona ve toprağa geri dönen atık ve kirletici maddeler önemli ölçüde daha azdır. Organik güzellik ürünlerini seçtiğinizde sadece cildiniz ve iç sağlığınız için harikalar yaratmazsınız, aynı zamanda çevremiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olursunuz.

6. Zulümsüzdür
Organik cilt bakım ürünleri satın aldığınızda zulümsüz cilt bakım ürünleri satın alıyorsunuz. Aynı zamanda kozmetik endüstrisindeki hayvan testlerinin kaldırılması yönündeki eğilimi de destekliyorsunuz.

7. Çok Daha İyi Sonuçlar Verir
Kaliteli içerikler daha iyi sonuçlara katkıda bulunur. Cilt bakımı için organik ürünler, cildinize yardımcı olan mükemmel, saf, zararlı olmayan bileşiklerden yapılır.

Kimyasal cilt bakım ürünlerinden farklı olarak kırışıklıkları geçici olarak silikon ve petrol yan ürünleriyle doldurarak yaşlanmayı “maskeleme” sürecinde cildinizi aşırı kurutmazlar. "Sivilceyi iyileştirmeye ve yağlı cildi dengelemeye" çalışırken vücudunuza da zarar vermezler. Cilt bakımı için organik ürünler cildin içten dışa iyileşmesine yardımcı olur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.