Mutfak Musluğu Değiştirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Mutfak musluğu nasıl değiştirilir, mutfaktaki musluğunuzu değiştirmek mi istiyorsunuz? Eskiyen yada modası geçmiş musluk nasıl değiştirilir.

Mutfak Musluğu Değiştirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
29 Nisan 2021 - 08:39
Eski mutfak musluğunuz daha iyi günler gördü mü? Sizinki ister su sızdırıyor, ister sadece modası geçmiş olsun, bir mutfak musluğunu değiştirmek, eksiksiz bir mutfak tadilatının büyük planında en popüler kendin yap projeleri arasındadır.

Ne yazık ki, eski bir krom musluğu modaya uygun fırçalanmış nikel kaplamalı bir tane ile değiştirmek her zaman kolay değildir. Değiştirme görevinin tamamı aksamadan gidebilir, ancak musluk yapılandırması (ve lavabo altı koşulları) değiştiğinden, işlem sırasında bir veya iki engelle karşılaşma ihtimaliniz vardır. Ne bekleyeceğinizi ve potansiyel olarak neyin yanlış gidebileceğini bilerek, yaygın tuzaklardan kaçınabilir ve ne zaman havlu atıp bir tesisatçı çağırmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Burada, bir mutfak musluğu değiştirmeye başlamadan önce dikkate alınması gereken altı noktayı özetledik.

1. Bir Mutfak Musluğunu Değiştirmeden Önce Daima Suyu Kesin
İşe ciddi bir şekilde başlamadan önce, mevcut musluğa giden suyu kapatmanız gerekecek. Çoğu zaman bu, sıcak ve soğuk su besleme hatlarında bulunan (musluğun alt tarafına bağlanan) "Açma / Kapama" vanalarını sadece parmaklarınızı kullanarak "KAPALI" konumuna çevirerek gerçekleştirilen bir çocuk oyuncağıdır.

Mevcut musluğunuz en az birkaç yıllıksa, vanaların sıkışması veya paslanması alışılmadık bir durum değildir, bu da onları yerinden oynatmak için neredeyse imkansız hale getirir. Vanaya bir saç kurutma makinesi ile ısı uygulamak, vanayı sık sık kapatabileceğiniz kadar gevşetecektir. Alternatif olarak, valfi kapmak için kilitleme pensesi kullanın ve nazikçe Kapalı konumuna koaksiyelleyin. Bununla birlikte, aşırı büküm basıncının valfi ve / veya besleme hattını kırarak suyun dışarı fırlamasına ve kabine su basmasına neden olabileceğinin farkında olun. Bu nedenle, sıkışmış bir kapatma vanasını gevşetmeden önce evinizin ana su vanasını kapatmanız daha iyi olacaktır. Genellikle su hattının eve girdiği yerde bir bodrum katında veya gezinme alanında bulunur. Ana vanayı bulamazsanız, suyu sayaçtan kapatmak için her zaman pense kullanabilirsiniz.

2. Eski Musluğu Çıkarmak Genellikle Göründüğünden Daha Zordur
Su kesildikten sonra, eski musluğu çıkarmak, onu yerinde tutan somunları gevşetmek (lavabonun altından) ve ardından musluğu deliklerden çıkarmaktır. Ne yazık ki, bu adımı söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. Musluğun takıldığı lavabonun altındaki boşluk genellikle dardır ve konumu nedeniyle zifiri karanlıktır. Alanı aydınlatmak için güçlü bir çalışma ışığına ve somunları gevşetmek için ayarlanabilir bir anahtara ihtiyacınız olacak.

Kapatma valfleri gibi, musluğu yerinde tutan somunlar sıkışabilir veya paslanabilir. Bu sorunla karşılaşırsanız, bir tel fırça ile olabildiğince fazla korozyonu fırçalamayı ve ardından korozyonun çözülmesine yardımcı olması için somunların üzerine Sıvı Anahtar gibi nüfuz edici yağ püskürtmeyi deneyin. Yağın işe yaraması 30 dakika ile bir gece arasında sürebilir. Somunları anahtarla tekrar gevşetmeyi denerseniz ve hala dönmezlerse, pistonlu bir testere veya demir testeresi ile kesilmeleri gerekecektir. Kendiniz yapamadığınız takdirde, bu noktada bir tesisatçı çağırmayı tercih edebilirsiniz.

3. Hurda Kontrplak Yardımı ile Sırt Ağrılarından Kurtulun
Evinizin çevresinde üstlenebileceğiniz tüm onarım projelerinden - eğilip eğilmeniz gereken süpürgelikleri boyamak veya tırmanmanız ve gerilmeniz gereken olukları temizlemek gibi projeler bile - bunlardan birkaçı, kıpır kıpır kıpırdamak kadar rahatsızdır, mutfak lavabosunun altında kapalı alan son derece rahatsız edicidir. Musluğun tezgahın neresine bağlandığını görmek için dolabın içine girmenin yanı sıra, düz olmayan bir yüzeyde de yatıyorsunuz: Dolabın iç zemini genellikle mutfak zemininden birkaç cm daha yüksekte olduğundan sırtınız bükülmelidir.

Rahatsızlığı hafifletmek için küçük bir numara, dolabın içine küçük bir kontrplak tabakası yerleştirmektir. Çarşaf, kapının açıklığından geçecek kadar dar, ancak uzanacak kadar geniş, sırtınızı ve arka ucunuzu destekleyecek kadar uzun olmalıdır. Kontrplak tabakanın mutfağa doğru uzanan ucunu desteklemek için altı ila sekiz çeyrek boy boya tenekesi (veya benzer boyutta teneke kutular) kullanın, bu size musluğu değiştirirken uzanabileceğiniz düz bir yüzey sağlamalıdır.

4. Sınırlarınızı Bilin
Bazen, eski musluğu yerinde tutan somunlara ulaşmak için net bir yol sağlamak için vücudunuzu lavabonun altına yeterince sıkıştıramazsınız. Lavabo boşaltma kapanı veya çöp atma gibi ek su tesisatı kaldırmanız gerekecek gibi göründüğünde, iki saatlik bir musluk değiştirme işi hızlı bir şekilde tüm hafta sonu tesisat projesine dönüşebilir. Sıhhi tesisat deneyiminiz yoksa, ek sıhhi tesisat elemanlarını kaldırıp yeniden takmak yerine genellikle bir tesisatçı aramak daha iyidir.

5. Doğru Yedek Musluğu Seçin
Basitçe şekline ve kaplamasına göre bir batarya satın almak için ev geliştirme merkezine gitmeden önce, mevcut lavabo donanımınızı tanıyın. Bunu yapmanın en iyi yolu, çıkarmaktır: Eski musluk çıkarıldığında, lavabodaki delik sayısını ve en soldaki deliğin ortası ile en sağdaki deliğin ortası arasındaki mesafeyi not edebilirsiniz. Bu, "merkezde (OC)" ölçüm olarak bilinir ve lavabo deliklerini ölçmek için endüstri standardıdır. Deliklerin gerçek çapı önemli değildir. Yedek musluğun montajı, aynı delik konfigürasyonuna uyan birini seçtiğinizde en sorunsuz şekilde gerçekleşecektir. Ayrıca, eski musluk çıkarıldığında, tam bir eşleşme elde ettiğinizden emin olmak için yanınızda bile götürebilirsiniz.

6. Bir Musluğu Duvara Monte Etmek için Bir Profesyonel Yardımı Alın
Doğrudan lavabonun arkasındaki duvara takılan bataryalar, etraftaki en yeni ve en trend bataryalar olup, Eski Dünya cazibesi isteyenlerin yanı sıra duvara monte bir musluk takarak yarı profesyonel bir şef mutfağı oluşturmak isteyenlere de hitap ediyor. İ Ne yazık ki, bu, bir ev sahibinin isteyebileceği en çok yer değiştirmelerden biridir. Lavaboya monteli (veya tezgah üstü) bir musluktan duvara monteli bir musluğa geçiş yapmak, lavabonun arkasındaki duvarın açılmasını ve yeni su tedarik hatlarının çalıştırılmasını gerektirir, kesinlikle iş, bir tesisatçı içindir. Geride kalan musluk deliklerinden kurtulmak için muhtemelen eski lavabonuzu veya tezgahınızı değiştirmek isteyeceksiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.