Maya Astrolojisine Dair Her Şey

Muhtemelen Batı Astrolojisinin burçlara ve astrolojinin diğer yönlerini belirlemek için gökteki olaylara (örneğin gezegenler ve takımyıldızlar) nasıl baktığını biliyorsunuzdur.

Maya Astrolojisine Dair Her Şey
01 Mart 2021 - 00:46
Maya Astrolojisi de gökyüzüne bakar, ancak aynı zamanda zamana da bakar. Maya Astrolojisi olayları yorumlamak için sadece burçlara ve evlere bakmaz. Gökyüzündeki olayları, olay anında Dünya gezegeninde olup bitenlere göre yorumlar. Bir yerde bir savaş ya da deprem olup olmadığını görmek için etrafa bakmaz, Dünya gezegenindeki günlere ve yıllara bakar. 

Maya Astrolojisi ve Maya Astrolojisi Takvimi
Zaman, Maya Astrolojisinin merkezindedir. Günler, takvime benzeyen bir çizelge oluşturmak için gruplandırılır. En önemlisi, Maya Astroloji Takvimini veya Tzolkin'i oluşturan 260 günlük bir gruptur. Tzolkin, belirli olayların ne zaman meydana geleceğini belirlemekten kişilik tiplerini belirlemeye kadar her şey için kullanılabilir.

Tzolkin'in 260 günü şunları içerir:
Day-Signs: Bunlar bir nevi Maya burçları gibidir. Maya Astroloji Takvimi, yılı 20 günlük gruplara ayırır. 20 günün her birinin, kişiliğinizi ve yaşam amacınızı ortaya çıkaran kendi işareti veya gün işareti vardır.

Trecena: Başka bir tür Maya burcudur. Batı Astrolojisine aşinaysanız, bunu ay burcu olarak düşünebilirsiniz. Maya Astroloji Takvimi ayrıca kişiliğinizin gündüz burçlarında bulduğunuzdan daha derin niteliklerini ortaya çıkaran on üç günlük 20 gruba bölünmüştür.

Gecenin Efendileri: Şimdi oldukça derin konulara giriyoruz. Maya Astroloji Takvimi ayrıca 9 günlük gruplara bölünmüştür. Her biri yeraltı dünyasının önemli bir tanrısı için adlandırılmıştır. Bunlar sizin gizli tuttuğunuz parçalarınızdır.

Yıl: Tzolkin ayrıca yılları 52 yıllık döngülere ayırır. Size daha önce Maya Astrolojisinin gerçekten büyük olduğunu söylemiştik. Öyleyse, bu yılların gruplarına ayrılmasında önemli olan nedir? Bir döngüdeki her yılın kendi adı ve kalitesi vardır. Belirli bir yılda doğan insanlar, aynı yıl doğan diğer insanlarla benzer niteliklere sahiptir. Çin Astrolojisini ve hayvanlarını düşünün: Ejderha Yılı, Yılan Yılı vb. gibi. 

Venüs Döngüsü: Tzolkin, Venüs gezegenine bakıyor. Venüs'ün döngüsü, takvimi işaretlemek için kullanılan dört döneme bölünmüştür. Doğduğunuz aşama size sosyal değerlerinizi ve toplumdaki rolünüzü anlatır.

Umarız, Tzolkin'e ayak uydurabilmişsinizdir. Çünkü Maya Astrolojisi'nin Batı Astrolojisinden farklı olduğunu bilmeniz gereken bir önemli yol daha var.

Batı Astrolojisinin dört elemente nasıl baktığını biliyor musunuz? Toprak, hava, su ve ateş. Örneğin, Koç, Aslan ve Yay nasıl ateş burçlarıdır?

Maya Astrolojisi elementlere bakmaz. Bunun yerine yönlere bakar; kuzey, güney, doğu ve batı gibi. Dolayısıyla, Batı Astrolojisinin burçlara bir unsur ataması gibi, gündüz burçlarının her birine bir yön de atanır.

Bu Sizin İçin Ne Anlama Geliyor?
Bu, sadece arkadaşlarınızdan biriyle aynı gün işaretine sahip olduğunuz anlamına geliyor. Maya Astrolojisinin gözünde tamamen farklısınız, çünkü muhtemelen gün burcunuz için farklı bir öğeye sahipsiniz.

Maya Astrolojisindeki burcunuz, doğduğunuz ayı ve günü bulmak kadar basit değildir. Bununla birlikte, Maya astrolojik haritanızın tüm unsurlarını bir araya getirmek için zaman ayırırsanız, Batı Astrolojisi ile elde edebileceğinizden çok daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.