Kırışıklarınızın Artmasına Sebep Olan 6 Besin

Oluşan kırışıklıklar beslenme şeklinizle yakından alakalı olabilir. Hangi besinlerin bu olasılığı hızlı şekilde artırdığını bulmak ve cildi yaşlandıran şeyler bilinmelidir.

Kırışıklarınızın Artmasına Sebep Olan 6 Besin
07 Şubat 2021 - 14:23
MargarinTüketimi
Yemeklere güzel tat katsa da margarin içerisindeki doymuş yağ oranı çok fazladır ve hastalık risklerini artırması ile bilinmektedir.  Devamlı tüketildiğinde cilt olduğundan daha kuru ve cansız bir görüntüde olur. Vücudunuzun kolayca sindireceği yağlara odaklanmalı ve cildinizi kuru bırakmamalısınız.

Alkol Alışkanlığı
Alkol kullananların cildinde kuruma ve kırışma daha fazla görülür. Arada bir kullananlarda fark edilmese de devamlı yüksek oranda alkol barındıran içecekleri tüketenler, cildini susuz bırakmış ve yenilenme hızını azaltmış olur. Hücrelerin kendini yenileme hızı arttığında cildiniz de iyi görünecektir.

Yapay Şeker 
Geçmişte doğal şekerler vardı ve bu hayatımıza güzellik katıyordu. Ancak yapay şekerle beraber bütündengelerimizdeğişti. Yapay şeker içeren ürünler kan değerleriniz, cilt yapınız ve bütün vücudunuzu etkiliyor. Bu nedenle cilt bakımı ve sağlıklı şekilde uzun süre pürüzsüz cilt varlığının devamı için doğal şekerlere odaklanmanız gerek. Yani bir gıdaya eklenen şeker varsa bundan uzaklaşmalısınız.

Hamur İşleri
Unda uzun süre yok olmayan vücudun zor sindirdiği maddeler vardır.  Bu durum vücutta zorlanma ve ciltte de kurumalara neden olabilir. Çünkü gereken sindirim için diğer bölümlerdeki suyun kullanımı söz konusudur. Kırışıklıklarınızın olmaması için hamur işlerini çok sınırlı tüketmelisiniz. Beyaz un yerine tam buğday unu gibi alternatifleri kullanabilirsiniz.

İşlenmiş Etler
Marketlerden alınan işlemiş etler ve kırmızı etler, bolca zararlı madde barındırdığı için vücudun genel işleyişini zora sokarak cilde zarar verebilir.  Kırmızı eti aralıksız tüketmek de benzer şekilde cilt sağlığına olumsuz etki yapabilir. İşlenmesi zor yağları vücuttan atmaya çalışan cildinizi korumak için olabildiğince doğal beslenmeli, ağır yağ ve maddelerden uzak durmalısınız.

Süt Ürünleri
Laktoz içeren süt, cildi yaşlandıran etki yapabiliyor. AGE oluşumu nedeniyle bu sorunu yaşamamak için doğru kullanmalı ve yoğurt alternatifine yönelebilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Besinler
Cildinizin yaşlanmaya karşı direncini kuvvetlendirmek için bol A,E ve C vitamini yanındadüzenli yeşil gıda tüketim alışkanlığı kazanmalısınız.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.