Karınca İstilasından Kurtulmak İçin Denenmiş ve Doğru Hileler

Karıncalardan doğal kurtulma yöntemleri, karıncalardan nasıl kurtulabilirim diyorsanız işte size doğal yöntemlerle kesin çözüm.

Karınca İstilasından Kurtulmak İçin Denenmiş ve Doğru Hileler
02 Mayıs 2021 - 10:38
Genellikle bir mutfak lavabosu boyunca, bir süpürgelik yanındaki fayans boyunca ya da dışarda karşılama matınızın yanında gördüğünüz karıncalar küçük ve ısrarcı ev işgalcileridir. Elbette, bir kağıt havluyla karınca izlerini silebilirsiniz ya da dışarıdaysa onları hortumla silebilirsiniz, ancak daha "kalıcı" bir çözüm peşinde koşmazsanız, sonraki istilalara katlanacağınızdan emin olabilirsiniz. Şans eseri, karıncalardan sonsuza dek kurtulmak büyük bir mesele olmak zorunda değil, yok ediciler ve sert kimyasallar içermesi gerekmez. Dolabınız büyük olasılıkla, bu sinir bozucu ziyaretçilerden kurtulmak için kullanabileceğiniz çok sayıda çevre açısından güvenli, evcil hayvan ve çocuk dostu ürünle doludur.

Nane Yağı
Taze nane yaprakları kötü nefesi uzak tutar ve karıncalar için de aynısını yaparlar. Püskürtülebilir bir caydırıcı olmak için, iki ila üç yemek kaşığı nane yağını bir litre suyla karıştırın. Karıncaların başlangıç noktalarının etrafına bolca püskürtün, tüm köşelere ve çatlaklara uyguladığınızdan emin olun. Bonus olarak, eviniz taze nane kokacak.

Salatalık
Salatalık salatasında dolaşan karıncalar bulmakta zorlanacaksınız, çünkü karıncalar bu çıtır sebzenin kokusundan tiksiniyorlar.  Onları kovmak için karınca istilasının yakınına birkaç kabuk veya parça yerleştirin. Bu küçük haşerelerin endişesinden kurtulduktan sonra, kalan iki salatalık dilimini gözünüze koyun ve gevşeyin!

Bal ve Boraks
Bir karınca için bal ve boraksın atıştırması basitçe "ölmek"dir. Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı sıcak suyla karıştırın, ardından bir tatlı kaşığı boraks ile karıştırın. Küçük bir not kartı veya düz kapak üzerine ince bir tabaka yayarak bir tuzak oluşturun, bir veya iki gün boyunca karıncaların yanına koyun. Karışım ne kadar lezzetli olursa olsun, tek bir karınca onu saniyeler içinde geri getiremez.

Cayenne Biber ve Sarımsak
Bahçe arsalarında ikamet eden karıncalar, kendilerine özgü bir sorun olan karınca yuvalarını oluştururlar. İki çay kaşığı kırmızı biber, sarımsak, bir bardak su ile yapılan bir sprey, çalışan karıncaları geri gönderecek. Karıncaların bulunduğu yere bolca püskürtün ve el sallayın!

Elma Sirkesi
Karıncalar, kötü şöhretli yürüyüş çizgisinde birbirlerini takip etmek için koku kullanırlar. Elma sirkesi ile kokuyu bozun. Bir ölçek elma sirkesini bir ölçek suya püskürtün ve conga çizgisinin oluşmaya başladığı her yere uygulayın. Karınca geçit töreni kalıcı olarak durana kadar uygulamaları tekrarlayın.

Tarçın
Bir tutam tarçın, Fransız tostunuzu renklendirir, ancak karıncaların brunch için size katılmasını beklemeyin, çünkü tarçın kokusuna dayanamazlar. Toz tarçın serperek veya karıncaların toplandığı her yere birkaç tarçın çubuğu koyarak bu isteksizlikten yararlanın. Çok fazla kullanmadığınızdan emin olun, yoksa eviniz kokmaya başlayabilir!

Nikotin ve Su
Mülkünüzdeki karınca yuvaları, karıncaların evinize saldırı düzenlemeleri için temel görevi görür. Ateş etmenin harika bir yolu, bu tepeleri nikotin içeren suya batırmaktır. Uzun vadede insanlara zararlı olabilecek aynı pipo tütünü, bir karınca piyadesinin tamamını anında ortadan kaldıracaktır. Sinsi saldırınızı gerçekleştirmek için pipo tütününü gece boyunca suda ıslatın, ardından karınca yuvalarının üzerine dökün.

Kalafatlama ve Çimento
Doğal ilaçlar, evinize giden yolu bulmuş karıncalarla mücadeleye yardımcı olur. Bununla birlikte, duvarlarınızda ve zeminlerinizde delikler ve çatlaklar varsa, kapıyı gelecekte daha fazla istenmeyen ziyaretçiye açık bırakacaksınız. İstilayı önlemenin en iyi yolu, karınca giriş noktalarını kapatmak için kalafat veya çimento kullanmaktır, bu da izinsiz girenlerin içeri girmesini zorlaştırır.

Pudra Şekeri ve Kabartma Tozu
Mutfağınızdaki karınca ordusunu yenmenin en iyi yolu olmayabilir ama etkilidir. Bir ölçek pudra şekerini bir ölçek kabartma tozu ile karıştırın ve karışımı mutfağınızın karıncaların bulunduğu köşelerde bırakın. Karıncalar şekerin tatlılığına çekilecek, ancak yutulduğunda onları öldürecek olan karbonattır.

Bulaşık Sabunu
Karıncaların evinize kadar birbirlerini takip etmek için kullandıkları koku izleri, sıradan bulaşık sabunlarından başka bir şeyle bozulabilir. Bir sprey şişesini suyla doldurun, 1/4 bardak bulaşık sabunu ekleyin ve çözünmesi için şişeyi sallayın. Karışımı girişler, pencereler ve diğer çatlaklar gibi erişim noktalarının yakınına bolca püskürtün. Yapışkan dağınıklık, karıncaları çizgiyi geçmekten caydırmalıdır, ancak geçmeyi başarırlarsa, diğer karıncaların takip etmesi için bir koku izi bırakamazlar.

Limon Suyu
İnsanlar taze limon kokusundan hoşlanırken karıncalar hoşlanmaz. Turunçgillerin parlak kokusu, taze limon suyunun iyi bir karınca kovucu olmasının tek nedeni değildir. Elma sirkesi ve bulaşık sabunu gibi, limon suyu da karıncaların diğer karıncaların takip etmesi için bıraktıkları koku izini bozar. Evin etrafındaki önemli erişim noktalarına uygulandığında, limon suyu karıncaların evinize girmesini engelleyebilir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.