Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği İçin Kolay ve Sağlıklı Yemekler

Sağlıklı beslenmeye çalışırken yemek planlaması oldukça yardımcı olabilir. Hem besleyici hem de hazırlaması kolay, hazır yemeklerin bir listesine sahip olmak, özellikle de elinizde olan uzun ömürlü malzemeleri kullandığınızda size zaman ve para tasarrufu sağlayabilir.

Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği İçin Kolay ve Sağlıklı Yemekler
20 Şubat 2021 - 13:37
İşte bazı çocuk dostu ve düşük bütçeli seçenekler de dahil olmak üzere kolay ve sağlıklı kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği! 

Yulaf
Yulaf, sabahları hazırlık süresi gerektirmeyen kolay bir kahvaltı seçeneğidir. Ayrıca, mideyi bozmayacak temel malzemelerle yapılırlar.

Yulaf aynı zamanda iyi bir beta glukan lifi kaynağıdır ve kolesterol seviyenizi düşürmeye ve kalp hastalığı riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir. 

Avokado Tostu
Avokado tostu besleyici bir kahvaltı olabilir, çünkü avokado iyi bir sağlıklı yağ kaynağı ve çok doyurucudur.

Avokado tostu yapımına %100 tam tahıl, çavdar veya ekşi mayalı ekmekle kızarmış bir dilimle başlayın. Küçük bir kapta avokadonun yarısını parçalayın, biraz limon veya limon suyu ile karıştırın. Bunu tostun üstüne yayın.

Protein takviyesi için, bir veya iki yumurta ekleyin ya da bir vegan seçeneği için beyaz fasulyeleri avokadoya ekleyin. Üzerine ufalanmış peynir, doğranmış fındık, tohumlar, bebek yeşillikleri veya çeri domatesler koyun. 

İtalyan Makarna Salatası
Makarna salatası, dengeli ve besleyici bir yemek olabilir. Genellikle pişmiş makarna, nişastalı olmayan sebzeler, et ve peynir ile yapılır. Ayrıca makarna salatası soğuk olarak servis edilir. Buzdolabında ve yemek kutularında iyi saklanır.

Yavaş Pişirilmiş Mercimek Çorbası
Mercimek çorbası, öğle yemekleri için kolay bir seçenektir. Mercimek, daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olacak bitki bazlı protein ve lif kaynağıdır.

Ton Balığı Salatası
Konserve ton balığı, hızlı yemekler için kilerinizde saklayabileceğiniz bütçe dostu bir malzemedir. Aynı zamanda sizi tok ve tatmin edecek protein ve sağlıklı yağlar açısından da zengindir.

Ton balığı salatası basit içeriklere sahiptir. Ekmek, kraker ve hatta marul fincanlarında servis edilebilir.

Yavaş Pişirilmiş Sığır Eti ve Brokoli
Sığır eti ve brokoli, sağlıklı malzemelerle evde kolayca yapabileceğiniz yemekler arasındadır. Ayrıca sığır eti, kırmızı kan hücrelerinin vücuttaki oksijeni taşıması için hayati önem taşıyan demir ve vücudunuzun kırmızı kan hücreleri üretmesine yardımcı olan B12 vitamini ile doludur. 

Hindi köftesi
Hindi köftesini önceden yapmak besleyici ve çok yönlü bir seçenektir. Makarna üzerinde, sandviç veya salatada servis edebilirsiniz.

Yapımı kolay olan hindi köftesi, besleyici ve pratik yemekler arasındadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Günün Başlıkları