İstediğiniz Yaşamı Yaratmak İçin İhtiyacınız Olan 5 Şey

Bolluk dolu bir hayat yaratmak, önce kendinizle barışık olmakla ilgilidir; kendinizin %100'ünü bir göreve vermek ve pozitif enerjinin %100'ünü hayatınıza.

İstediğiniz Yaşamı Yaratmak İçin İhtiyacınız Olan 5 Şey
08 Nisan 2021 - 00:10
Geri çekmek için daha hafif bir kalbe ve zihne ihtiyacınız olduğunu bilerek. Yabani otları temizlemeniz, filtrelemeniz ve artık size hizmet etmeyen her şeyi bırakmanız gerekir.

İşte, gerçekten arzuladığınız hayatı yaratmak için atmanız gereken 5 şey!

1. Kıtlık Zihniyeti
Hepimizin buna benzer nöbetleri var. Zor günlerde, sahip olmadıklarımız üzerinde anlamsız bir şekilde durmak kolaydır. Bu kıtlık zihniyetini besliyoruz ve onun şişman, hareketsiz ve ağır olmasına izin veriyoruz. Şu anda minnettar olacağımız çok şey olduğunun farkına varmadan, eksik olduğumuz her şeyi kendimize anlatmaya devam ediyoruz.

"Zamanım yok, motivasyonum yok, param yok, kapasitem yok." Kıtlık zihniyetine sahip insanlar, etrafta dolaşmak için yeterli iyiliğin olmadığına dair sürekli bir korkuya sahiptirler ve bu nedenle doğal olarak kendileri de dahil her şeyin daha az olduğunu hissederler. Tek gereken, bolluğu düşünmeye, önümüzde uzanan sınırsız olasılıklara ve açılacak fırsatlar olarak çok sayıda caddeye doğru basit bir zihniyet değişimidir.

2. Riskten Kaçınan Tutum
Bazen bunu dengelemek zor olabilir: Risk almak yerine güvenli oynamak. Kalbinin ruhu sana hiç daha uzağı keşfetmen ve ufka bir adım daha atman için şarkı söyledi mi, sadece bu hırslı sesi susturmak için hesaplı, temkinli bir adım atman için?

Riskten kaçınmak ve dikkatli olmak, güvenli bir bölgede olduğunuz anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda diz boyu durgunluk içinde olduğunuz anlamına da gelebilir, çünkü bilinmeyenden korktuğunuz için kendinizi daha ileri atamazsınız. Risk almak bir tavırdır. Risk almak, değişimi hoş bir fırsat olarak görmek ve hayal edilemez şekillerde kendinizi esnetmek ve büyütmek için rahatsızlığa eğilmektir.

3. Mükemmelliğin Peşinde
Kendini mükemmeliyetçi olarak gören veya mükemmelliğin peşinde olduğunu söyleyen birini anlamaya çalışmak her zaman bir mücadeledir. Mükemmellik özneldir. Sizin için mükemmel olan bir başkası için vasat olabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Mükemmelliği, arkasındaki kaynak ve anlam her bir kişi için farklı olduğunda ölçmek veya nitelendirmek zordur, ancak işte mükemmelliğin her birimiz için ne anlama geldiğine bakılmaksızın bizi bir araya getirebilecek ortak payda!

Mükemmellik, tutkunuzu çok kusurlu bir yolculukla sürdürmeyi öğrenmek ve türbülansın ortasında dar şeritlerde gezinmeyi öğrenmek ve her ne olursa olsun gerçeğinizi takip etmek için yelken açmaya devam etmektir. Mükemmellik bilinmeyenden korkmak ve yine de tutkunuzu aramak için keşfedilmemiş suları ve bölgeleri keşfetmeye dalmaktır. Tutkuyu mükemmelliğe tercih edin.

4. Akılsız Rekabet
Kılıcın yolu olan Kendo, eski Japonya'da bir samuraya öğretilen en yüksek ahlaki standarttı. Şimdi tüm dünyada Japon kılıç ustalığını öğrenen herkes tarafından uygulanmaktadır. Fiziksel kavgalara gömülü olan Zen'in ironisine değinen karmaşık bir öğretiler dizisidir.

Bu, saldırganlık yoluyla değil, kendinizi merkezde ve toprakta tutarak karmaşık bir duruma doğru ilerlemekle ilgilidir. Bu, rakibinize bir düşman olarak değil, kendisinden öğrenebileceğiniz onurlu bir misafir olarak davranmakla ilgilidir. Bunu iş yolculuğunuza uyguladığınızda, sonuçlar gerçekten dönüşümlü olabilir. Rakiplere akılsız saldırganlıkla bakmamayı öğrenmek, rakibinize şeref ve nezaket kazandırmak ve bunları genişletmek ve süreç ve sezgileriniz tarafından stratejinizi planlamak, incitmek yerine iyileştirmek ve katkıda bulunmak için nazikçe yönlendirilmeyi öğrenmektir.

5. Bilinçsiz Önyargı
Bilinçsiz önyargı, hayatta kalmak ve korunmak için gerekli bir özellik olarak görülüyor, ancak bir tür kendini sabotaj olabilir ve sizi mükemmel fırsatların peşinden koşmaktan alıkoyabilir.

Bilinçsizce, bizim gibi düşünen ve hareket eden insanlara, duygularımızı onaylayan ve paylaşanlara çekiliriz. Birisi bizimle aynı fikirde olmadığında veya yeniden düşünmemiz ve yeniden eğitmemiz için bize meydan okuduğunda savunmacı olur ve üzülürüz. Açık fikirli olabileceğimizi düşündüğümüz kadarıyla, kararlarımızın çoğu bilinçsizce ailemizden, kültürümüzden veya arkadaşlarımızdan geldiği için bizi takip eden anlamsız özellikler veya geleneklerle doludur.

Evet, yakınlarınıza ihtiyacınız var ama aynı zamanda, kararlarınızın objektif ve pratik olması için sizi rahatsız etmelerine ve algılarınıza meydan okumalarına da ihtiyacınız var; öznel ve dengesiz değil. Bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır, ancak bilinçsiz önyargının düşünce sürecinizi kontrol etmesine izin verirseniz, etkiler çok zararlı olabilir. Ondan tamamen kurtulmak zorunda değilsiniz, ancak kritik kararlar aldığınız an için ondan kurtulabilirsiniz. Kendini bu önyargıdan ayırmak, üstel büyümenin temel yollarından biridir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.