Huzurlu Bir Hayat için Bırakmanız Gereken 4 Şey

Huzurlu hayat demek mutlu insan demektir. Huzurlu olan bir insan kolay kolay sinirlenmez ve mantık çerçevelerinin dışına kolay kolay çıkmaz.

Huzurlu Bir Hayat için Bırakmanız Gereken 4 Şey
14 Mart 2021 - 00:13
İnsanlar huzurlu olabilmek üzere elinden geleni yapıyor ama huzurlu olmayı o kadar takıntı haline getirmişler ki huzursuzluğunu dibini yaşamaktadırlar. Huzur kovalanacak bir şey değil, huzur zaten insanın iç dünyasında olan bir şey. İnsan bireysel olarak istese huzuru her yerde yakalayabilir ama bilmediği ortamlarda veya ağır sorumluluk gerektiren sorumluluklarda insanın huzuru kaçabiliyor. Ağır çalışma saatleri sonrası insanın içinde biraz negatif enerji birikir ve bunu atması gerekir. Her insanın içindeki huzursuzluğu atmak için kendine özel bir ritüeli vardır ama insanların huzursuz olmalarına dair bazı ortak şikayetleri vardır, bu şikayetler herkesin başına gelen bir şeyler ve kurtulması kolay. İşte huzurlu bir hayat için bırakmanız gereken 4 şey...

1- Herkesten İlgi ve Sevgi Beklemek
İnsanlar ailesinden gördüğü ilgi ve sevgiyi tanıştığı arkadaşlarından ve yeni tanışacak olan insanlardan görmek ister. İnsan çocukluğunda olan mutluluğu nedensiz yere insanlarda arıyor, mutluluğu insanlarda aramak her zaman olumsuz olarak sonuçlanır ve insanın bir köle gibi hissettirerek kısır döngüye girdiğinin hissettirir. İnsanlardan ilgi beklemek insanın kendisine olan özsaygı ve kendisine olan güvensizliğinden kaynaklanır. Özel ilgi ve sevgiyi bulmak ilk olarak insanın kendisiyle ilgilenmesinden ve sevmesinden sonra insanların ilgisini ve sevgisini kazanabilir fakat diğer insanların ilgisini ve sevgisini kazanma ihtimalini minimumda tutarsa daha az hayal kırıklığına uğrayabilir.

2- İkili İlişkilerde Tek Taraflı Bir Çaba Harcamak
Birisiyle iletişim kurulduğu zaman tek taraflı çaba harcamak biraz sıkıntılı durumlar yaratabiliyor. İletişim kapalı olan bir insanla iletişim kurmak mümkün ancak birçok teknik bilmek gerekir. Çünkü iletişime kapalı olmasının bir sebebi var ya da ilgi çekmek için yapıyor denebilir. İletişime kapalı bir insanı ancak manipülasyon yöntemleri ile veya gizli iknalarla iletişim kurmaya zorlayabilirsiniz. Eğer ki teknik bilmeden iletişim kurmakta ısrarcı iseniz biraz sabırlı olmanız gerekecektir. Zamanın sizin için önemli ise ve karşı taraf iletişimden kaçıyorsa başka bir insanla özel olan ikili iletişim kurmaya bakın.

3- Kendini Başka İnsanlarla Kıyaslamak
Her insanın hayatta bir görevi var ama insanların yarattığı sistem gereği insanlara eşit bir eğitim veriliyor. Her insanın bir şeylere olan yeteneği farklı ve yeteneklerine göre eğitim almalıdır, doğru olan eğitim sistemi bu. Herkesin aynı aldığı eğitimde insanlar sürekli bir yarış içindeymiş gibiler ama durum işte öyle değil. İnsanlara bir yarış atı muamelesi göstermek insanı strese sokar ve bir şey yapamaz hale gelir. Yarış atı muamelesi göstermek insanın kendisine olan güveni artıracağına dair bir inanç var, hâlbuki tam aksine kendine olan güven ve cesareti azaltır. Bunun nedeni sürekli kendi bulunduğu durumu başkaları ile kıyaslamalarıdır. Kendilerini başkaları ile kıyaslamak ancak bireyin kendisine zarar verir. Sevgiliniz, aileniz sizi başkaları ile kıyaslarsa iletişimi koparın gitsin.

4- Değiştirelemeyecek Şeyler Hakkında Aşırı Düşünmek
İnsanlar mantıkları sayesinde hayatlarında büyük veya ufak çaplı krizlere her zaman bir çözüm bulabilir. İnsan sürekli mantığı ile hareket ettiği ve duygularını ihtimal ettiği sürece sahip olduğu egosu, insanın beynine oyunlar oynayarak dünyada çözülmeyecek sorunlara çözeceğine karşı bir cesaret getirir ama o cesareti boşunadır. Çünkü dünyadaki çözülemeyen problemlerin üstüne uzun yıllar beyin fırtınası yapılması gerekmektedir. Bunun dışında basit şeylerin çözümlerine karşı aşırı düşünmek boş yere kafa patlatmaktır. Yapılmaması daha doğru olur. Hayatınızı iyi yerlere getirmek varken boş detaylarla uğraşmak boş iştir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.